Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu

05 Grudzień 2012

 

1. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziekuje Panu Stanisławowi Niewczasowi i jego synowi za wykonanie i ustawienie na placu kościelnym nowej tablicy ogłoszeniowej.

 

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pierwszy okres liturgiczny Nowego Roku Kościelnego – Adwent. Jak co roku zapraszam na Roraty, które są szczególnym czuwaniem razem z Maryją na przyjście Pana. Pozostajemy przy stałym porządku czyli środy i soboty Adwentu o godzinie 6.3o.
Wyjątkiem będzie najbliższa sobota w tym dniu czcić będziemy Maryję w Uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia. Msięte będą sprawowane o godzinie 9.0o i 16.00

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zapraszam  na Mszę Świętą a po niej Nabożeństwo powołaniowe. W piątek od 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do Mszy Świętej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Dzieci, które są już po spowiedzi a kontynuują I piątki m-ca przychodzą w piątek przyjąć komunię świętą wynagradzającą.

 

4. W czwartek i piątek od godziny 9.oo odwiedzę chorych w ich domach. To będą ostatnie odwiedziny przed świętami.

 

5. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za Kościół na Wschodzie i jednocześni po Mszach Świętych wesprzemy go naszymi ofiarami składanymi do puszek.

 

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.oo zostaną poświęcone medaliki, następnie wręczone zostaną dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

 

7. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki wigilijne i tak jak w ubiegłym roku nabywać je będziemy na plebanii.

 

8. Są do nabycia świece caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 5 zł duże – 15 zł

 

9. Od dzisiaj do środy 19 grudnia do kosza, który stoi przy ołtarzu św Klemensa, można składać artykuły spożywcze z których zrobimy paczki świąteczne i przekażemy najuboższym dzieciom i  ich rodzinom w naszej Parafii.


-