Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu

17 Grudzień 2012

1.Dziękuję za przygotowanie świątyni do niedzieli złożoną ofiarę na kościół. Na przyszła sobotę zapraszam ostatnią grupę mieszkańców Sudół i proszę, aby dołączyły do nich te rodziny, które nie były z różnych powodów w swoim czasie.

 

2.W środę 12 grudnia przeżywała imieniny nasza organistka Dagmara. Z tej okazji w imieniu całej Parafii składam jej najserdeczniejsze życzenia. Wyrażam także wdzięczność za jej służbę w naszej wspólnocie.

 

3.Dziękuję tym osobom, które złożyły dary do kosza św. Mikołaja. Jeżeli jeszcze ktoś chciałby podzielić się na święta z biedniejszymi od siebie, przypomnę można to uczynić do środy 19 grudnia. W czwartek o godz. 17.00 zapraszam kobiety z grupy charytatywnej, które zrobią i rozwiozą paczki.

 

 

4.W piątek o godzinie 17.00 grupa starszych ministrantów i lektorów będzie dekorowała kościół na święta.

 

 

5.W sobotę ostatnia przed świętami spowiedź w dekanacie w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła we Wróblewie. Zachęcam osoby, które jeszcze nie pojednały się z Bogiem, aby skorzystały z tej okazji.

 

 

6.W środę i w sobotę o godzinie 6.3o sprawować będziemy Mszę Świętą Roratnią. Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

 

 

7.W tym tygodniu ze względu na rekolekcje głoszone przez ks. proboszcza w innych parafiach Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00 z wyjątkiem środy i soboty – 6.30

 

 

8.W zakrystii lub kancelarii parafialnej można nabywać opłatki wigilijne. Przypominam, że przy okazji opłatka można podziękować Pani Teresie i Panu Janowi za opiekę nad cmentarzem.

Zachęcam do zakupienia świec caritas małe świece w cenie 5 zł duże 15 zł

 

9.

Apel o modlitwę ekspiacyjną za znieważenie

Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

 

Siostry i Bracia,

 

Z bólem i niedowierzaniem usłyszeliśmy o profanacji łaskami słynącego Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, której w minioną niedzielę 9 grudnia dopuścił się szaleniec rzucając czarną farbą w Jasnogórski Obraz. Podniesiono rękę na jedną z największych świętości narodu polskiego. Co takiego dzieje się z Polską i Polakami, że coraz śmielej przekraczane są granice przyzwoitości i poszanowania dla tego, co boże i święte, tego, co także głęboko polskie? Dlaczego podnosi się rękę przeciwko Bogu, Jego Matce, Krzyżowi i Kościołowi Świętemu? Do czego jeszcze może doprowadzić nakręcanie spirali nienawiści w naszej Ojczyźnie? Coraz bardziej nieodpowiedzialne profanacje i ataki na osoby duchowne to owoc trwającej od dłuższego czasu nagonki na Kościół prowadzonej przez niektóre środowiska polityczne i media. Po akcie profanacji dokonanym na Jasnej Górze nikt już chyba nie ma wątpliwości, że w naszej Ojczyźnie potrzeba przebudzenia sumień, powrotu do Pana Boga i obrony tego, co święte i polskie.

Zwracam się więc z apelem do wszystkich diecezjan o podjęcie ekspiacji za znieważenie Cudownego Obrazu naszej Matki. Proszę, by w niedzielę 16 grudnia w kościołach diecezji odprawione były modlitwy przebłagalne za tę profanację według następującego porządku: należy podjąć ten temat w homilii, ułożyć specjalne wezwanie w modlitwie powszechnej, a na zakończenie każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże”, odmówić dziesiątek Różańca i zakończyć pieśnią ku czci Matki Bożej Częstochowskiej lub hymnem „Boże, coś Polskę”. Modlitwy te mogą zostać odprawione przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Także i w naszych prywatnych modlitwach w domu pamiętajmy o przeproszeniu Boga za dokonane zło.

W czasie Adwentu, gdy czekamy na narodziny Księcia Pokoju, niech Maryja wyjedna pokój i zmiłowanie u Boga dla naszej Ojczyzny.

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!

 

 

+Wiesław Mering

Biskup Włocławski


-