Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedziele Wielkiego postu 11.03.2018

11 Marzec 2018

 

1.Dziękuję mieszkańcom kolonii Wągłczew, którzy przygotowywali świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwszą grupę mieszkańców Orła Białego: r. Bobrowskich, r. Celejów, r. Krzesińskich, r. Korbanów, Jarominiaków, Stawirejów.

2.W czwartek nie będzie katechezy przed bierzmowaniem

3.W piątek o 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

4.W sobotę spowiedź rekolekcyjne w Parafii Tubądzin

5.W przyszłą niedzielę o 10.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali

6.Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, proszę, aby dzieci przygotowały liturgię o godzinie 11.00. O godzinie 16.00 zapraszam na comiesięczną modlitwę w intencji rodzin i małżeństw.

7.W przyszłą niedzielę nie będzie katechezy przed I Komunią Św.

8.Wznowiliśmy stronę internetową parafii. Na razie jest w starej szacie graficznej ale bracia Strózikowie pracują nad nową szatą i uruchomieniem części historycznej.

Adres strony to www.swklemens.pl

9.W dniach od 4 do 13 lipca 2018 r. Parafia w Połajewie i parafia w Wągłczewie organizuje wakacyjny wyjazd do Rumunii. Cena wyjazdu 1989 zł + 160 Lei.

Plan wyjazdu

Dzień I (04.07)

Wyjazd z Połajewa o godz. 3.00, z Wągłczewa o godz. 5.00. Przejazd do Dukli - miejsca związanego z młodzieńczą działalnością Św. Jana z Dukli - Kościół Ojców Bernardynów, w którym znajdują się relikwie Świętego; Kościół Marii Magdaleny - z jedynym w Polsce wnętrzem w stylu saskiego rokoko, Pałac Mniszchów. Przejazd na „Puszczę" do Pustelni Św. Jana - Msza Święta. Przejazd na nocleg w pobliżu granicy węgierskiej.

Dzień II (05.07)

Śniadanie. Przejazd przez Węgry do Rumunii. Sapanta - jedyny w skali Europy „wesoły cmentarz", Barsana - wpisany na listę Unesco kompleks monastyczny, Ieud - jedna z najpiękniejszych drewnianych cerkwi marmaroskich. Przejazd na nocleg w okolicach Borsy. Obiadokolacja.

Dzień III (06.07)

Śniadanie. Przejazd na Przełęcz Prislop (1416 m.) - panorama na Alpy Rodniańskie. Przejazd na Bukowinę. Carlibaba - grób polskich legionistów. Przejazd do Voronet - malowanego monastyru - wpisanego na Listę Unesco. Przejazd do Kaczyka - jednej z polskich miejscowości na Bukowinie. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Kaczyckiej, w którym znajduje się kopia wizerunku MB Częstochowskiej. Przejazd do Suczawy - zwiedzanie Starego Miasta: Zamek Tronowy- dawna siedziba hospodarów, Pomnik Stefana Wielkiego, Klasztor św. Jana, z najważniejszą cerkwią w mieście św. Jerzego. Przejazd na nocleg w okolicach Suczawy. Obiadokolacja.

Dzień IV (07.07)

Śniadanie. Przejazd do Konstancy - największego portu, a także najbardziej znanego kurortu w Rumunii. Zwiedzanie miasta: Przejazd na nocleg na wybrzeżu M. Czarnego w okolicach Konstancy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (08.07)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.

Dzień VI (09.07)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.

Dzień VII (10.07)

Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu - zwanego często Paryżem Wschodu. Przejazd najpiękniejszymi bulwarami miasta, w trakcie którego zobaczymy: monumentalny Parlament edawny Pałac Królewski, Plac Rewolucji. Przejazd do miejscowości Sinaia - zwiedzanie utrzymanego w stylu niemieckiego neogotyku Zamku Peles - letniej rezydencji królów rumuńskich. Przejazd na nocleg do miejscowości Bran

Dzień VIII (11.07)

Śniadanie. Bran - zwiedzanie słynnego zamku Draculi. Przejazd do Braszowa - najdalej na południowy wschód wysuniętego łacińskiego miasta Europy. Zwiedzanie miasta: Brama Shei, Czarny Kościół, Rynek z Ratuszem. Przejazd do Rasnova - zwiedzanie jednej z najciekawszych twierdz chłopskich na terenie Siedmiogrodu oraz panorama na Góry Bucegi. Przejazd na nocleg w miejscowości Bran. Obiadokolacja.

Dzień IX (12.07)

Śniadanie. Przejazd trasą transfogaraską - jedną z najwyżej położonych dróg w Europie, dzieło komunistycznego dyktatora Nicolae Ceausescu. Postój na wysokości 2052 m. n.p.m. - panorama na Góry Fogaraskie oraz możliwość zakupu produktów regionalnych. Przejazd do Sibiu. Spacer po mieście: Dolne i Górna Miasto, Most Kłamców, Fara Ewangelicka. Msza Święta w Kościele Jezuitów. Przejazd na nocleg w okolicach Alba Julia.

Dzień X (13.07)

Śniadanie. Przejazd do Alba Julia. Zwiedzanie Twierdzy Karolińskiej oraz Katedry Św. Michała, w której 

znajdują się groby Izabeli Jagiellonki oraz jej syna Jana Zygmunta, Sobór Koronacyjny, gdzie w 1922 r. 

odbyła się koronacja Ferdynanda I na króla zjednoczonego po I wojnie światowej Królestwa Rumunii. 

Msza Święta. Przejazd do Hunedoary - zwiedanie jednego z najpiękniejszych zamków w Rumunii - 

własności słynnego rodu Hunyadych. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.


Cena: 1989 zł. (dla 48 osób płatnych)

2029 zł. (dla 45 osób płatnych)

Cena obejmuje:

 • 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami

 • 9 śniadań i obiadokolacji

 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC

 • Opieka pilota/przewodnika

 • Opłaty drogowe, parkingi.

 • Ubezpieczenie KL, NW

Dodatkowo płatne bilety wstępów po konsultacji z grupa:

 • Zamek Peles w Sinai - 32 Lei

 • Czarny Kościół w Braszowie - 10 Lei

 • Zamek Bran - 38 Lei

 • Twierdza chłopska Rasnov - 20 Lei

 • Kościół i wieża widokowa w Sybinie - 10 Lei

 • Monaster Voronet - 5 Lei

 • Wesoły Cmentarz - 5 Lei

 • Cerkiew Ieud - 5 Lei

 • Zamek Hunedoara - 35 Lei

Razem 160 Lei - płatne u pilota w autokarze.

 

 

 

 

 

 


-