Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocy 29.05.2018

01 Maj 2018

 

1. Dziękuję tym rodzinom Sadokrzyc, które przygotowywały świątynię i plac do niedzieli. Dziękuję za piękne kwiaty, które upiększają świątynię.

Na przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszam kolejne rodziny Sadokrzyc: r. Weszczaków, Edwarda Nowaka, r. Pawlików i r. Dubiaków.

 

2.Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Bożej. Proszę aby zadbano o przydrożne kapliczki i krzyże i aby przez tan miesiąc maryjny tradycyjnie gromadzić się przy nich na modlitwie.

W świątyni parafialnej przeżywać będziemy nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele po Mszy Świętej popołudniowej. W każdą niedzielę maja o godzinie 21.00 zapraszam na Apel Maryjny

 

3.W środę 2-go maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Proszę o wywieszenie flag na naszych domostwach. Niech one będą w tym roku szczególnym znakiem odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

6.W czwartek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę: 9.00, 11.00, 16.00. O godzinie 11.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. O 21.00 zapraszam na Apel Maryjny

 

7.W piątek wspomnienie Świętego Floriana - tradycyjne dzień modlitwy w intencji Strażaków. Wszystkim strażakom naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszam ich oraz wszystkich Parafian na Mszę Świętą o godzinie 11.00

 

8.W czwartek, piątek i sobotę przypadają pierwsze dni miesiąca. W czwartek o16.00 Msza Święta intencji kapłanów i o powołana do służby w Kościele, w piątek od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie adoracji możliwość spowiedzi. W sobotę o 17.30 nabożeństwo przebłagalne ku czci Niepokalanego Serca NMP po nim Msza Święta.

 

9.W tym tygodniu nie będę odwiedzał chorych

 

10.W czwartek nie będzie katechezy dla kandydatów do bierzmowania

 

11.Dziękuję Stanisławowi Klekotowi, Romanowi Pustelnikowi, Janowi Bomanowi, Jarkowi Majewskiemu za pomoc w pracach parafialnych.

 

12.Po przyszłej niedzieli przypadają dni krzyżowe. Jeżeli Parafianie chcieliby, aby te dni przeżywać na wioskach proszę przez sołtysów mnie poinformować. Jeżeli nie, to dni krzyżowe będziemy przeżywać w świątyni parafialnej.

 

 


-