Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia parafialne na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

19 Marzec 2018

1. Dziękuję mieszkańcom Orła Białego, którzy przygotowali świątynię o niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Białeckich, r. Similaków, r. Szczecińskich, r. Śniegulów, r. Owczarków.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Józefa,. Msza Święta w intencji zmarłych Józefów z naszych rodzin godzinie 6.45 rano. Karteczki z imionami i nazwiskami zmarłych proszę przynieść bezpośrednio przed Mszą Świętą.
Pragnę przypomnieć, że Diecezja Kaliska przeżywa Rok Św. Józefa. Każdy, kto nawiedzi sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu otrzymuje błogosławieństwo i dar odpustu zupełnego.

3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte o godzinie 6.45 rano.

4. W czwartek o godzinie 19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek ok godziny 17.00 Droga Krzyżowa przez Wieś.

6. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.

7. W niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Proszę lektorów o podzielenie się dyżurami przy czytaniu Męki Pańskiej.

8. Niedziela Palmowa to 25 dzień marca. Po każdej Mszy Świętej będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

9. Proszę młodzież przygotowującą się do bierzmowania o zebranie ofiar na  kwiaty do Grobu Pańskiego. Proszę się tak podzielić, aby przejść przez wszystkie wioski.

10. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek naszej modlitwie towarzyszył będzie śpiew scholi pod dyrekcją Pana Jacka Brzostowskiego naszego organisty

11. Prasa katolicka - zachęcam do czytania


-