Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia parafialne na Niedziel Miłosierdzia Bożego 08.04.2018

13 Kwiecień 2018

 

1.Dziękuję tym mieszkańcom Sadokrzyc, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Krawczyków, r. Zientalaków, r. Przybyłków, r. Rajskich, r. Koszyczarskich.

 

2.W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesioną liturgicznie z Niedzieli Palmowej. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy Św. Nabożeństwo ekspiacyjno błagalne w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególne zaproszenie kieruję do osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.

 

3.W poniedziałek o godzinie 19.00 miara strojów pierwszokomunijnych.

 

4.W czwartek nie będzie katechezy formacyjnej przed bierzmowaniem.

 

5.W przyszłą niedzielę na Mszę Św. Popołudniową zapraszam wszystkich chcących modlić się w intencji małżeństw i rodzin. Szczególne zaproszenie dla małżonków przeżywających w kwietniu miesięcznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

 

6. Oczekujemy na osoby, które pragną wyjechać na wakacyjną podróż do Rumunii. Podaję szczegóły;

(4-13.07.2018)

Dzień I (04.07)

Wyjazd z Połajewa o godz. 3.00, z Wągłczewa o godz. 5.00. Przejazd do Dukli - miejsca związanego z młodzieńczą działalnością Św. Jana z Dukli - Kościół Ojców Bernardynów, w którym znajdują się relikwie Świętego; Kościół Marii Magdaleny - z jedynym w Polsce wnętrzem w stylu saskiego rokoko, Pałac Mniszchów. Przejazd na „Puszczę" do Pustelni Św. Jana - Msza Święta. Przejazd na nocleg w pobliżu granicy węgierskiej.

Dzień II (05.07)

Śniadanie. Przejazd przez Węgry do Rumunii. Sapanta - jedyny w skali Europy „wesoły cmentarz", Barsana - wpisany na listę Unesco kompleks monastyczny, Ieud - jedna z najpiękniejszych drewnianych cerkwi marmaroskich. Przejazd na nocleg w okolicach Borsy. Obiadokolacja.

Dzień III (06.07)

Śniadanie. Przejazd na Przełęcz Prislop (1416 m.) - panorama na Alpy Rodniańskie. Przejazd na Bukowinę. Carlibaba - grób polskich legionistów. Przejazd do Voronet - malowanego monastyru - wpisanego na Listę Unesco. Przejazd do Kaczyka - jednej z polskich miejscowości na Bukowinie. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Kaczyckiej, w którym znajduje się kopia wizerunku MB Częstochowskiej. Przejazd do Suczawy - zwiedzanie Starego Miasta: Zamek Tronowy- dawna siedziba hospodarów, Pomnik Stefana Wielkiego, Klasztor św. Jana, z najważniejszą cerkwią w mieście św. Jerzego. Przejazd na nocleg w okolicach Suczawy. Obiadokolacja.

Dzień IV (07.07)

Śniadanie. Przejazd do Konstancy - największego portu, a także najbardziej znanego kurortu w Rumunii. Zwiedzanie miasta: Przejazd na nocleg na wybrzeżu M. Czarnego w okolicach Konstancy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (08.07)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.

Dzień VI (09.07)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja.

Dzień VII (10.07)

Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu - zwanego często Paryżem Wschodu. Przejazd najpiękniejszymi bulwarami miasta, w trakcie którego zobaczymy: monumentalny Parlament edawny Pałac Królewski, Plac Rewolucji. Przejazd do miejscowości Sinaia - zwiedzanie utrzymanego w stylu niemieckiego neogotyku Zamku Peles - letniej rezydencji królów rumuńskich. Przejazd na nocleg do miejscowości Bran

Dzień VIII (11.07)

Śniadanie. Bran - zwiedzanie słynnego zamku Draculi. Przejazd do Braszowa - najdalej na południowy wschód wysuniętego łacińskiego miasta Europy. Zwiedzanie miasta: Brama Shei, Czarny Kościół, Rynek z Ratuszem. Przejazd do Rasnova - zwiedzanie jednej z najciekawszych twierdz chłopskich na terenie Siedmiogrodu oraz panorama na Góry Bucegi. Przejazd na nocleg w miejscowości Bran. Obiadokolacja.

Dzień IX (12.07)

Śniadanie. Przejazd trasą transfogaraską - jedną z najwyżej położonych dróg w Europie, dzieło komunistycznego dyktatora Nicolae Ceausescu. Postój na wysokości 2052 m. n.p.m. - panorama na Góry Fogaraskie oraz możliwość zakupu produktów regionalnych. Przejazd do Sibiu. Spacer po mieście: Dolne i Górna Miasto, Most Kłamców, Fara Ewangelicka. Msza Święta w Kościele Jezuitów. Przejazd na nocleg w okolicach Alba Julia.

Dzień X (13.07)

Śniadanie. Przejazd do Alba Julia. Zwiedzanie Twierdzy Karolińskiej oraz Katedry Św. Michała, w której znajdują się groby Izabeli Jagiellonki oraz jej syna Jana Zygmunta, Sobór Koronacyjny, gdzie w 1922 r. odbyła się koronacja Ferdynanda I na króla zjednoczonego po I wojnie światowej Królestwa Rumunii. Msza Święta. Przejazd do Hunedoary - zwiedanie jednego z najpiękniejszych zamków w Rumunii - własności słynnego rodu Hunyadych. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.

Cena: 1989 zł. (dla 48 osób płatnych)

2029 zł. (dla 45 osób płatnych)

Cena obejmuje:

 • 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami

 • 9 śniadań i obiadokolacji

 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC

 • Opieka pilota/przewodnika

 • Opłaty drogowe, parkingi.

 • Ubezpieczenie KL, NW

Dodatkowo płatne bilety wstępów po konsultacji z grupa:

 • Zamek Peles w Sinai - 32 Lei

 • Czarny Kościół w Braszowie - 10 Lei

 • Zamek Bran - 38 Lei

 • Twierdza chłopska Rasnov - 20 Lei

 • Kościół i wieża widokowa w Sybinie - 10 Lei

 • Monaster Voronet - 5 Lei

 • Wesoły Cmentarz - 5 Lei

 • Cerkiew Ieud - 5 Lei

 • Zamek Hunedoara - 35 Lei

Razem 160 Lei - płatne u pilota w autokarze. 


-