Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

18 Maj 2018

1.Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przegotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Na przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziców dzieci rocznicowych.

 

2.Od jutra do piątku włącznie wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi będziemy przeżywać dziękczynienie za dar I Komunii Świętej tzw biały tydzień.

 

3.Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - NMP Matki Kościoła. W Farze sieradzkiej o godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste ogłoszenie nadania świątyni sieradzkiej tytułu i godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości odbędą się pod przewodnictwem ks Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa.

 

4.Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres wielkanocny. Kościół jednak przedłuża czas komunii świętej wielkanocnej do przyszłej niedzieli - Uroczystości Trójcy Świętej.

 

5.W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

6.W przyszłą sobotę wyjątkowo bo o godzinie 17.00 będę sprawował Mszę Świętą z niedzieli. O 16.30 nabożeństwo majowe.

W niedzielę nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

 

7.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej i jednocześnie dzień Komunii Świętej Rocznicowej naszych dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały do I Komunii Świętej. Msza Święta Rocznicowa o godzinie 11.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo majowe ku czci NMP.

 

8.Apel Maryjny tak dzisiaj jak i w przyszłą niedzielę o godzinie 21.00. Bardzo proszę, aby w przyszłą niedzielę Apel poprowadziła Pani Ania Królak.

 

9.W sobotę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, żyjących i zmarłych.

 

10.Pragnę podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w przygotowaniu i pięknym przeżyciu I Komunii Świętej: Paniom katechetkom, rodzicom, Marcinowi Trendowskiemu, Pani kościelnej, Edycie Cichomskiej. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza dla parafii w postaci nowego ornatu i kompletu obrusów na ołtarze.

 

11. W poniedziałek po Mszy Świętej próba dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej rocznicowej.

 

12. W czwartek o Mszy Świętej próba dla bielanek czyli dziewczynek sypiących kwiaty. Zapraszamy dziewczynki z tegorocznej I Komunii Świętej i dziewczynki z Komunii Świętej rocznicowej. Mamy prosimy o zbieranie kwitów na Boże Ciało i całą oktawę. 


-