Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie
 1. Słowo na 5 Niedzielę Wielkanocy 29.04.2018

  01 Maj 2018

  Chrystus nazywa mnie dziś latoroślą, czyli tą częścią krzewu winnego, która jest ściśle związana z głównym  pniem i żyje  tylko dlatego, że z pnia czerpie pokarm. Usłyszałem dzisiaj od Pana: beze mnie nic nie możecie uczynić.Zostałem wezwany do trwania w Chrystusie, bo tylko wtedy będę wydawał obfite owoce, czyli żył i służył darami Ducha Świętego.
  Pozdrawiam i błogosławięks. Krzysztof

  czytaj więcej...
 2. Słowo na 4 Niedzielą Wielkanocy / Niedzielę Dobrego Pasterza

  21 Kwiecień 2018

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!Ta niedziela nazwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, który życie swoje oddaje za swoje owce. Tym dobrym Pasterzem jest Jezus Chrystus.Należę do Jego owczarni czyli do Jego Kościoła. Mój Pasterz mnie zna. Pierwsza refleksja dotyczy mojej przynależności do owiec Chrystusa. Czy czyni mnie szczęśliwym fakt przynależności do Kościoła, do Chrystusowej Owczarni? Należę do tych wybranych o których mój Pasterz się troszczy, dla których i za których oddaje swoje życie. Nie jestem sam. Trzymając się Pasterza, słuchając Jego głosu nie będę błądził po drogach życia. On wskazuje mi kierunek, dodaje ...

  czytaj więcej...
 3. Słowo na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej 25.03.2018

  26 Marzec 2018

   

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Chrystusa wobec którego świat jest podzielony. Z jednej strony radosne „hosanna" z drugiej „ukrzyżuj Go". Czy to nie jest obraz naszego serca podzielonego, rozdartego pomiędzy pociągającego powabu grzechu a głęboką potrzebą łaski Pana.

  Za kim się opowiedzieć, po której stronie stanąć?

  Chrystus wybrał jednoznacznie najważniejsza da Niego była wola Ojca i miłość do mnie. Dlatego przyjął krzyż, podjął drogę potwornego, nieludzkiego cierpienia i wreszcie śmierci.

  Panie mój patrzę dziś na Ciebie po ludzku skończonego, ale tak naprawdę zwyciężającego, bo miłość wszystko zwycięża. Mój samotny, odrzucony i ...

  czytaj więcej...
 4. Słowo na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

  19 Marzec 2018

   

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Zasłoniliśmy krzyże i wizerunki Chrystusa, to znak, że weszliśmy w czas smutku związanego z cierpieniem i śmiercią naszego Pana. Liturgia nakierowuje nas na wydarzenia, które dokonają się w Jerozolimie, gdzie Jezus Chrystus odda życie dla naszego zbawienia. W przyszłą niedzielę będziemy czytać Mękę Pańską.

  Ten ciąg smutnych wydarzeń przerywa piękna Uroczystość Św. Józefa. Przy tej okazji zachęcam do nawiedzenia Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w związku stanowionym przez Papieża Nadzwyczajnym Rokiem Św. Józefa.

  Życzę wszystkim parafianom potrzebnych łask do dobrego przygotowania się do Świętego Triduum Paschalnego.   

   

  czytaj więcej...
 5. Słowo na 4 Niedzielę Wielkiego Postu

  11 Marzec 2018

  Niedziela Laetare - kapłan przywdziewa ornat koloru różowego oznaczającego radość. Co jest źródłem tej radości? Nasze zbawienie, które otrzymaliśmy z łaski miłosiernego Boga. Liturgia Słowa uświadamia nam, że mimo naszych twardych karków zostaliśmy wybrani przez Pana i umiłowani. Bogu zależy na każdym z nas i mimo, że wciąż odwracamy się od Niego przez grzech i popełniane zło, to On nie przestaje walczyć o nas posyłając nam swoich wysłanników a ostatecznie swojego jedynego Syna jezusa Chrystusa. 

  czytaj więcej...
 6. Słowo do Parafian

  06 Marzec 2018

  Przeżywaliśmy pierwszą niedzielę po rekolekcjach wielkopostnych, wygłoszonych przez ks. Andrzeja Żarkowskiego - Michaelitę z Gniezna. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i tym, którzy pomogli je nam sprawnie przeżyć. Pragnę także podziękowac tym kilku osobom, które dotarły do obelisku pod lasem w Orle Białym, aby upamiętnić i oddać cześc Żołnierzom Wyklętym. Piękne spotkanie nie tylko z modlitwą, ale także z ogniskiem, grochówką wojskową i cudowną kawalerią konną. Tu wielkie podziękowania dla Państwa Pietruchów z Błaszek.

  Niech Bóg pozwoli nam owocnie przeżyć ten kolejny tydzień Wielkiego Postu, niech Jego Słowo nas umacnia i przekonuje do ...

  czytaj więcej...


-