Parafia Św. Klemensa we Wągłczewie

Pomyśl - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 28.03.2021

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Niezwykły czas rozważania męki i śmierci Chrystusa, który przeprowadzi nas przez Święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobotę, aby rozradować nas porankiem wielkanocnym, który ogłasza całemu stworzeniu Chrystus zmartwychwstał. Pozwólmy się w tym najświętszym czasie poprowadzić Duchowi Świętemu, aby w przedświątecznym zabieganiu nie umknęła nam żadna chwila, którą Chrystusa pragnie spędzić z nami i prosi tak jak w ogrodzie oliwnym usiądźcie tu i czuwajcie ze mną.

 1. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy 05.04.2021

  2. Dziękuję tym mieszkańcom Brudzewa, którzy przygotowywali świątynię do świąt. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Chudzickich, r. Kolasa, r. Klekotów, r. Kubiaków.

  3. Trwamy w Oktawie Wielkanocy i jednocześnie w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia o godzinie 15.00 nabożeństwo nowennowe i bezpośrednio po nim o 15.30 Msza Święta. W tym tygodniu nie będzie więc Mszy Świętych popołudniowych o godzinie 17.00.

  4. W przyszłą niedziele przezywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 zapraszam na uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

  5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na remont i wyposażenie pokojów w domu dziecka Caritas we Włocławku.

  6. Trwamy w obostrzeniach a więc w tym tygodniu i w następną niedzielę odwołane są wszystkie spotkania formacyjne.

  7. Podziękowania:

  8. Prasa katolicka: „Idziemy” „Miłujcie się”

 2. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 28.03.2021

  1. Dziękuję Pani Ozdoba za przygotowanie świątyni do niedzieli. To przykre, że pozostali zaproszeni zlekceważyli swój obowiązek wobec Parafii. Na Wielki Czwartek na godzinę 8.00 zapraszam: r. Wawrzyniak, r. Marszałek, r. Płachta, r. Kołodziejczyk

  2. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi kultu i obłożeniu odpowiedzialnością za ich przestrzeganie proboszczów, postanowiłem, że do czasu zakończenie ograniczeń, na każde nabożeństwo z pogrzebem włącznie, będzie mogło wejść do świątyni 15 osób. Po wejściu tej ilości osób furtka na plac kościelny będzie zamykana. Proszę o pokorne przyjęcie tego faktu i przeżycie kolejnych Świąt Paschalnych z wykorzystaniem środków społecznego przekazu. Nie mogę narażać parafii ...

  Czytaj więcej
 3. 4 Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

  1. Dziękuję tym mieszkańcom Sadokrzyc, którzy wypełnili swoją służbę przy świątyni. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwsza grupę mieszkańców Brudzewa: r. Żurańskich, r. Przybylaków, r. Stąporków, r. Adamczewskich

  2. Trwa nowenna przed Uroczystością Św. Józefa. Zapraszam na wspólną modlitwę każdego dnia, bezpośrednio po Mszy Świętej.

  3. W piątek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. To szczególny dzień w Roku Św. Józefa połączony z odpustem zupełnym. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.30 i 17.00.

  4. W Uroczystość Św. Józefa na Mszy Świętej o godzinie 17.00 będziemy polecać Bogu zmarłe Józefy i zmarłych Jozefów z naszych rodzin. Ich ...

  Czytaj więcej
 4. 2 Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

  1. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego układu Mszy Świętych niedzielnych 9.00; 11.00;16.00

  2. Dziekuję tym mieszkańcom Sadokrzyc, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszła sobotę zapraszam: r. Płucienniczak, r. Gracz, r. Królak /Józef/, r. Raj , r. Wróbel

  3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca zapraszam na godzinę świętą o godzinie 16.00 a po niej na Mszę Świętą w intencji kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i o powołania do służby w Kościele.

  4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godziny 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

  5. W sobotę przypada I sobota miesiąca o ...

  Czytaj więcej
 5. 1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

  1. Dziękuję tym rodzinom z Sadokrzyc, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Staniochów, Musiałczyków i Trzeciaków

  2. W poniedziałek przypada Święto Katedry Świętego Piotra. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Papieża Franciszka i papieża seniora Benedykta XVI

  3. Dziekuje mieszkańcom Bliźniewa za kolędową wspólnotę modlitwy, którą przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę . Dziękuję także za kolędowy dar ołtarza………

  4. Na przyszłą niedzielę na sumę o godzinie 11.00 zapraszam mieszkańców Łubnej Jarosłaj w ich intencji będę sprawował Najświętszą Ofiarę.

  5. W przyszłą niedzielę 28 lutego o godzinie 12.00 będę sprawował Mszę Świętą ...

  Czytaj więcej
 6. 6 Niedziela Zwykła 14.02.2021

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Wołamy pomocy Św. Maksymiliana Kolbe – patrona ruchu trzeźwościowego o dar uwolnienia z wszelkich uzależnień niszczących nasz naród, nasze rodziny. Zachęcam, aby w czasie Wielkiego Postu podjąć abstynencję od picia alkoholu.

  2. Dziękuję osobom, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny Sadokrzyc: r. Weszczaków, r. Jaszczyków, r. Ławniczaków i r. Krawczyków

  3. W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca w życiu Kościoła  liturgiczny okres Wielkiego Postu. To czas, który rozpoczynamy gestem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Zachęcam do podejmowania postanowień wielkopostnych, do ...

  Czytaj więcej
 7. 5 Niedziela Zwykła 07.02.2021

  1. Dziękuję tym rodzinom z Sadokrzyc, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszła sobotę zapraszam: r. Bednarków, r. Kulawieckich, r. Łukomskich, r. Zatonów.

  2. Dziękuję mieszkańcom Sudół za wspólnotę modlitwy w ubiegłą niedzielę. Składam serdeczne Bóg zapłać za kolędowy dar ołtarza.

  3. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i związany z tym wspomnieniem Dzień Chorego. Na Mszy Świętej o godzinie 8.00 będę polecał Bogu i Maryi wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii i z naszych rodzin.

  4. W czwartek przeżywać będziemy tłusty czwartek i rozpoczniemy ostatki przygotowujące nas do Wielkiego Postu.

  5. Przyszła niedziela ...

  Czytaj więcej
 8. 4 Niedziela Zwykła 31.01.2021

  1. Dziękuję mieszkańcom Sadokrzyc, którzy przygotowywali świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Ciamciaków, r. Bednarków, r. Niewczasów.

  2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte o godzinie 7.30; 9.00; 17.00. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.

  3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. O godzinie 16.00 rozpoczynamy Godzinę Świętą a po niej Msza Święta w intencji kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

  4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna ...

  Czytaj więcej
 9. 3 Niedziela Zwykła Niedziela Słowa Bożego 24.01.2021

  1. Dziękuję tym mieszkańcom Sadokrzyc, którzy przygotowywali świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: Anną Musiałczyk, r. Weszczaków, r. Dubiaków, r. Pawlików

  2. Dziękuję tym wszystkim osobom, które wczoraj porządkowały cmentarz parafialny /12 osób/.  Całej grupie jestem bardzo wdzięczny. Wykonali ciężką pracę.

  3. Cieszę sie zewspólnej modlitwy z mieszkańcami Gaju i składam serdeczne Bóg zapłać za kolędowy dar ołtarza.

  4. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z niedzieli a w niedzielę nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

  5. W przyszłą niedzielę na sumie będziemy modlić się z mieszkańcami Sudół. Serdecznie zapraszam.

  6. ...

  Czytaj więcej
 10. 2 Niedziela Zwykła 17.01.2021

  1.Dziękuję tym rodzinom z Sadokrzyc, które przygotowywały świątynię do niedzieli.  Na przyszłą sobotę zapraszam rodziny: Zarembów, Grzegorzewskich, Woźniaków, Mielczarków.
  2.W tym tygodniu przypadają dwa dni Św. Józefa: wtorek 19 dzień miesiąca i środa, która w Kościele jest dniem Św. Józefa. Przypominam, że kto w te dni pomodli się do św. Józefa i w intencjach wyznaczonych dla Kościoła przez Papieża i oczywiście będzie w stanie łaski może uzyskać dar odpustu  zupełnego.
  3.W czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka, Pamiętajmy w tych dniach o żyjących i zmarłych naszych babciach i dziadkach. Już dziś składam im najserdeczniejsze życzenia.
  4.Przyszłą niedzielę ...

  Czytaj więcej
 11. Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021

  1. Dziękuję za przygotowanie świątyni do niedzieli rodzinom: Świerczów, Piotrowskich, Zaremba i Panu Cłapka. Na przyszła sobotę zapraszam: rodziny: Kwapiszów, Woźniaków, Chudeckich i Dopierałów.
  2. W przyszłą niedzielę 17 stycznia przypada trzecia niedziela miesiąca. Na Mszy o godzinie 16.00 i na nabożeństwie po Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii. Małżeństwa, które w styczniu ślubowały będą miały okazję odnowić przymierze małżeńskie i przyjąć błogosławieństwo lourdzkie.
  3. W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 11.00 będziemy modlić się w intencji mieszkańców Gaju.
  4. Ciesze się ze wspólnej modlitwy z mieszkańcami Wągłczewa i mieszkańcami Kolonii Wągłczew. Składam ...

  Czytaj więcej
 12. Niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020

  1. Do sprzątania świątyni w sobotę 2 stycznia zapraszam pierwszą grupę rodzin z Sadokrzyc: r. Krawczyków, r. Przybyłków, r. Rajskich, r. Koszyczarskich
  2. Jutro poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków  - Męczenników. Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 polecać będziemy Bogu wszystkie niemowalki i małe dzieci z naszej Parafii, Te które będą obecne otrzymają dar modlitwy wstawienniczej i błogosławieństwo relikwiami Świętych Dzieci Fatimskich.
  3. W czwartek 31 grudnia o godzinie 17.00 zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną za miniony rok 2020. Panu Bogu polecać będziemy też wszystkich zmarłych parafian w roku 2020 oraz zmarłych w tym roku z waszych rodzin mimo że ...

  Czytaj więcej
 13. 4 Niedziela Adwentu 20.12.2020

  1. Dziękuję rodzinom z Gaju, które przygotowywały świątynię do niedzieli: r.Pustelników, r. Winiarków i r. Bomanów\

  2. W poniedziałek i wtorek od godziny 16.00 do 17.00  będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, w środę przez godzinę po Roratach, aby każdy mógł mieć czas na osobistą adorację przygotowującą nas do Narodzenia Pańskiego. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

  3. W środę i czwartek zapraszam na Mszę Świętą roratnią o godzinie 6.30.

  4. W czwartek Dzień Wigilii. Proszę, aby tradycyjnie przez cały dzień zachować post i także w tym duchu przygotować kolację wigilijną. Upraszam o abstynencję ...

  Czytaj więcej
 14. III Niedziela Adwentu 13.12.2020

  1. Dziękuję rodzinom: Zagłobów, Majewskich i Bomanów za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam r. Pustelników, r. Dziadek, r. Winiarków, r. Bomanów.

  2. 39 lat temu 13 grudnia 1981 r. zbrodniczy reżim  który wtedy sprawował władzę w Polsce wprowadził stan wojenny. Dziś w rocznicę tego wydarzenia o godzinie 19:30 ” Zapal światło wolności ofiarom stanu wojennego”

  3. 8-go grudnia papież Franciszek ogłosił w Kościele rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021. Z tej okazji napisał list apostolski „ Patris corde”- ojcowskim sercem. Penitencjaria Apostolska wydała dekret o odpustach, które w roku Św. ...

  Czytaj więcej
 15. 2 Niedziela Adwentu 06.12.2020

  1. Dziękuję paniom Matusiak, pani Zdun i Pani Pessel za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam Panią Kulczyńską, r. Zagłoba, r. Majewskich, Jana Bomana.

  2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 7.30 i 17.00. Pragnę przypomnieć, że z tą uroczystością związana jest prośba NMP Róży Duchownej z 1947 r. aby jej dzieci w tym dniu od godziny 12.00 do 13.00 trwały na modlitwie w kościołach a jeżeli ktoś nie może dotrzeć do kościoła to w swoim domu. Jest to godzina łaski dla świata. Każdy kto w tej godzinie będzie trwał ...

  Czytaj więcej
 16. 29.11.2020

  SZLACHETNA PACZKA 2020

  W tym roku OSP Łubna postanowiła przyłączyć się do tej pięknej akcji, jaką jest
  Szlachetna Paczka.

  Postanowiliśmy pomóc wielodzietnej rodzinie mieszkającej w gminie Warta. Pani Mariola (31) i Pan Paweł (31) wraz z czwórką swoich dzieci: Gabrysia (10), Bronek (8), Józio (4) i Jaś (1), mieszkają w surowym budynku zaadaptowanym ze stodoły. Na ścianach brak tynku, a podłogi są betonowe. Ich główną potrzebą jest pralka, środki czystości oraz kołdry. Na ich potrzeby składają się również:

  Długoterminowa żywność, pampersy (rozm.5) ubrania dla dzieci, materiały szkolne, ręczniki, koce, prześcieradła, pościel, ...

  Czytaj więcej
 17. 1 Niedziela Adwentu 29.11.2020

  1. Dziękuję rodzinom: Szczecińskich, Stasiaków, Owczarków i Jeziorskich za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszła sobotę zapraszam rodziny z Gaju: Grażynę Pessel, r. Zdunów, r. Ryszarda Matusiaka i r. Karola Matusiaka.

  2. Dziękuję Panu Karolowi Matusiakowi i jego synowi za pomoc przy pracach na cmentarzu.

  3. Rozpoczynamy nowy rok kościelny, liturgiczny. Pierwszym okresem tego nowego roku jest Adwent. Jest to czas radosnego przygotowania do spotkania z Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia, jak i w Jego przyjścia na końcu czasów. To przygotowanie dokonuje się przez nasze czuwanie, wyciszenie i modlitwę a także pokutę. Pamiętajmy o pojednaniu się ...

  Czytaj więcej
 18. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

  1. Dziękuję tym rodzinom z Orła Białego, które przygotowywały świątynię i plac do niedzieli i odpustu; r. Celejów, r. Krzesińskich, r. Sadeckich. R. Similaków. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Śniegulów, r. Owczarków, r. Jeziorskich, r. Stasiaków, r. Sadeckich i Pana Machałę

  2. Jutro w poniedziałek 23 listopada przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci naszego patrona Św. Klemensa. Msze Święte o godzinie 8.00; 9.00; 11.00; 17.00. Serdecznie zapraszam, ale jednocześnie proszę, aby na każdej Mszy Świętej nie było zbyt wielu osób.

  3. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 /sumie odpustowej/ i nabożeństwie eucharystycznym, zostanie odsłonięte i poświęcone popiersie ...

  Czytaj więcej
 19. 33 Niedziela Zwykła Dzień Ubogich

  1.Dziękuję rodzinom: Jarominiaków, Korbanów, Białeckich za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny z Orła Białego: r. Wachula; r. Krzesińskich; r. Celejów; r.Similaków; r. Szczecińskich.

  2. Ks. Biskup Ordynariusz przedłuża dyspensę od uczestnictwa w Mszach Świętych do odwołania. Proszę więc uczestniczyć w Mszach Świętych transmitowanych przez środki społecznego przekazu. Jednocześnie uwrażliwiam, żeby to uczestnictwo było godne i przezywane z szacunkiem do eucharystii.

  DEKRET
  Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia związane z panującą pandemią, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego przedłużam ...

  Czytaj więcej
 20. 32 niedziela zwykła / Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

  1. Dziekuję Pani Edycie Szcześniak i Pani Wiertelakowej za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam mieszkańców Orła Białego: r. Stawirejów, r. Jarominiaków, r. Korbanów, r. Białeckich

  2. Dziękuję tym osobom, które włączyły się w modlitwę „Różaniec do Granic Nieba” Do świątyni przychodziło ok 10 osób, mam nadzieję, że były jeszcze osoby, które modliły się w swoich domach.

  3. Weszliśmy w kolejny czas obostrzeń związanych z koronawirusem. Od wczoraj do odwołania w naszej świątyni w nabożeństwach może uczestniczyć  17 osób. Bardzo proszę, aby uczestniczyć w Mszach Świętych niedzielnych przez środki społecznego przekazu. We wszystkie niedziele objęte obostrzeniami ...

  Czytaj więcej
 21. Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020

  1. Dziękuję Paniom: Szczecińskiej i Kołoszczykowej za przygotowanie świątyni i placu do Uroczystości. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Łukasza Kołoszczyka, r. Azdykiewiczów, r. Sadowskichi r. Wiertelaków

  2. W trosce o zdrowie i życie proszę o dostosowanie się do zakazu odwiedzin cmentarza 1 i 2 listopada. Zapraszam na Msze Święte i modlitwę wypominkową za zmarłych w naszym kościele. W niedzielę godzina 9.00 i 11.00 a w poniedziałek w dzień zaduszny o 7.30; 8.00; 17.00.

  3. Od poniedziałku do soboty oktawalną modlitwę za zmarłych będziemy rozpoczynali o godzinie 17.00 i bezpośrednio po niej będzie sprawowana Msza Święta. Zakończenie oktawy Uroczystości ...

  Czytaj więcej
 22. 30 niedziela zwykła Uroczystość poświęcenia Własnego Kościoła

  L.dz. 1071/2020
  Komunikat dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych w Diecezji Włocławskiej

  W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi w dniu 23 października br. przez stronę rządową obostrzeniami, Kuria Diecezjalna informuje o decyzjach podjętych przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa:

  1.W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte powinny zostać odprawione w kościołach parafialnych według porządku niedzielnego, z uwzględnieniem możliwości sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajdują się kościoły lub kaplice, zgodnie z nałożonymi przez władze limitami liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 7 m2).

  2.Na cmentarzach odwołane zostają Msze święte polowe, ...

  Czytaj więcej
 23. Komunika Kurii Diecezjalnej we Włocławku

  DEKRET
  Dyspensa oraz zarządzenie w sprawie duszpasterstwa w warunkach nowych rygorów sanitarnych
  1.W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i wprowadzonymi przez władze państwowe ograniczeniami liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefach żółtych i czerwonych, obowiązującymi od dnia 17 października br., mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie dla zdrowia i życia, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam niniejszym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wiernym Diecezji Włocławskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie.
  Skorzystanie z dyspensy ...

  Czytaj więcej
 24. 29 niedziela zwykła 18.10.2020

  1. Dziękuję : Paniom Sulczewskiej, Pietrzak i Nowak za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Sobczaków; r. Małeckich; r. Strózików; r. Korbanów; i Pana Plichtę

  2. W poniedziałek 19 października w liturgii Kościoła wspominamy bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę – wielkiego męczennika Kościoła we współczesnej historii Polski.

  3. W czwartek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Zapraszam na wspólną modlitwę.

  4. Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Liturgia pozostaje w stałych godzinach: rano 7.30 po południu 17.00

  5. Dziękuję tym osobom, które podjęły nowennę przez wstawiennictwo Św. ...

  Czytaj więcej
 25. 28 niedziela zwykła 11.10.2020

  1. Dziękuję Paniom Szczecińskiej, Kowalskiej, i Przybalakowej za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r Juszczaków, r. Nowaków, r. Sulczewskich, r. Kobyłeckich i Panią Pietrzak.

  2. We wtorek ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Naszą modlitwę rozpoczniemy o 16.30 różańcem fatimskim następnie Eucharystia i procesja z figurą NMP.

  3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Na nabożeństwie różańcowym i podczas Mszy Świętej, będziemy pamiętali w modlitwie o żywych i zmarłych nauczycielach, wychowawcach i katechetach i pracownikach z naszej szkoły. Wszystkim pracownikiem szkół, ośrodków i instytucji wychowawczych składam najserdeczniejsze życzenia.

  4. W piątek przypada ...

  Czytaj więcej
 26. 27 niedziela zwykła 04.10.2020

  1. Dziękuję tym mieszkańcom Wągłczewa, którzy przygotowywali świątynię i plac do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwszą grupę mieszkańców Kolonii Wągłczew: r. Szczecińskich, r. Kowalskich, r. Przybylaków, r. Poradów, r. Białobrzegów.

  2. W poniedziałek, jako wspólnota diecezjalna, przeżywamy święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku – Matki kościołów diecezji. W tym dniu będziemy polecać Bogu całą diecezję z jej biskupem, kapłanami osobami konsekrowanymi i wiernymi. Zapraszam na wspólna modlitwę.

  3. We wtorek wspomnienie wielkiej polskiej świętej Siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Miłosierdzia Bożego. Przypomnę, że urodziła się w naszej diecezji w parafii Świnice Warckie.

  4. W środę ...

  Czytaj więcej
 27. 26 niedziela zwykła 27.09.,2020

  1. Dziękuję tym mieszkańcom Wągłczewa za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Kędziów, r. Jankowskich, r. Kołodziejczyków, r. Woźniaków

  2. We wtorek przypada święto Św. Michała Archanioła. Zapraszam na Mszę Świętą na godzinę 17.00. Przypomnę że w naszej parafii mieliśmy łaskę przeżyć nawiedzenie figury Michała Archanioła.

  3. W czwartek przypada I czwartek m-ca dzień dziękczynienia i modlitwy za Eucharystię, kapłanów oraz modlitwy o powołania do służby w Kościele. Zapraszam na godzinę świętą od godziny 16.00 do 17.00 i na Eucharystię w intencji kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

  4. W ...

  Czytaj więcej
 28. 25 niedziela zwykła 20.09.2020

  1.Dziękuję tym osobom, które przygotowały plac i świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Janczaków, r. Pawlików, r. Leśniewskich, r. Kędziów

  2.Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie corocznej tradycyjnej uroczystości parafialnej w Podwyższenie Krzyża Świętego. Dziękuję za uporządkowanie cmentarza i grobów.

  3.W środę przypada wspomnienie liturgiczne Św. Ojca Pio. Przypomnę, byliśmy w Jego sanktuarium we Włoszech w San Giovani Rotondo. Uczcimy tego wielkiego świętego podczas Mszy Świętej o godzinie 7.30. Serdecznie zapraszam.

  4.W sobotę o godzinie 19.00 zapraszam na Mszę Świętą z niedzieli a w niedzielę nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

  Czytaj więcej
 29. 24 niedziela zwykła 13.09.2020

  1. Dziękuję tym mieszkańcom Wągłczewa, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Mańkowskich, r. Olejników, r. mieszkającą po Staniewskich i r. Popłonikowskich.
  Dziękuję także Państwu Kozica za skoszenie trawy i przyozdobienie wejścia do kościoła.

  2. W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii to tradycyjna uroczystość parafialna. Msze Święte o 7.30 w kościele parafialnym i o 17.00 na cmentarzu. Na cmentarzu będziemy modlić się w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

  3. W piątek 18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki , patrona Polski ale także patrona dzieci i młodzieży.

  4. Przyszła niedziela to ...

  Czytaj więcej
 30. 23 niedziela zwykła 06.09.2020

  1. Dziękuję tym rodzinom z Wągłczewa, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny z Wągłczewa: r.Sulwińskich, r. Królaków, r. Banasiów, r. Strózików

  2. We wtorek 8-go września przypada święto Narodzenia NMP /M.B. Siewnej/. Msza Święta w naszym kościele o godzinie 7.30. o godzinie 21.00 zapraszam na Apel Maryjny.

  3. 8-go września to jednocześnie dzień wielkiego odpustu w Charłupi Małej. Tradycyjnie podążymy do tronu Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w pieszej pielgrzymce. Wyjście o godzinie 8.15 we Wróblewie będzie odpoczynek. W czasie odpoczynku razem z ks. Piotrem usiądziemy do konfesjonałów, aby osoby, które będą chciały mogły ...

  Czytaj więcej
 31. na 22 niedzielę zwykłą 30.08.2020

  1. Intencje mszalne

  2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania świątyni r. Olejników i Plajzerów, r. Olejniczaków, r. Similaków, Panią Ficner.

  3. We wtorek o godzinie 8.00 zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli na Msze Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny

  4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca o godzinie 16.00 zapraszam na Godzinę Świętą a po niej Msza Święta w intencji kapłanów i o powołania do służby w Kościele. Od godz. 9.00 udam się do chorych

  5. W piątek przypada I piątek miesiąca, ...

  Czytaj więcej
 32. Na 16 niedzielę zwykłą 19.07.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty/

  2. Dziękuję tym rodzinom z Bliźniewa, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwszą grupę rodzin z Wągłczewa: r. Andrzeja Strózika, Pana Wojciecha Tokarskiego, r. Trzcińskich, r. Biernatów i r. Janiaków

  3. W przyszłą sobotę o godzinie 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z niedzieli a w niedziele nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

  4. Po Mszy Świętej wieczorowej w sobotę i po Mszach Świętych w niedzielę będzie poświęcenie pojazdów, którymi poruszamy się po naszych drogach. Tradycyjnie przy okazji poświęcenia, będzie zbiórka na MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zaopatrzeniu ich w ...

  Czytaj więcej
 33. Na 15 niedzielę zwykłą 12.07.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty/

  2. Dziękuję tym rodzinom, które przygotowywały świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Samulaków, Zająców, Bobrowskich i Garncarków

  3. W poniedziałek 13 lipca kolejny dzień fatimski. Zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 17.00 a po niej nabożeństwo fatimskie i procesja.

  4. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszam szczególnie osoby noszące szkaplerz. Gdyby w tym dniu ktoś pragnął przyjąć szkaplerz będzie taka możliwość

  5. W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godzinie 16.00 będziemy modlić się w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii. ...

  Czytaj więcej
 34. Na 14 niedzielę zwykłą 05.07.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty/

  2. Dziękuję tym mieszkańcom Bliźniewa, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: rodziny Błaszczyków, Matusiaków, Polanowskich, Bobrowskich

  3. W sobotę przypada święto Świętego Benedykta – patrona Europy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nawrócenia Europy i jej powrotu do chrześcijańskich korzeni.

  4. W niedzielę 12 lipca druga tura wyborów prezydenckich. Proszę o mądry i odpowiedzialny wybór, aby prezydentem Rzeczypospolitej został ten, który będzie stał na straży wartości wyznawanych przez nas katolików.

  5. Proszę o segregację śmieci na cmentarzu parafialnym. Wracamy bowiem do czasów, kiedy sami wstydziliście za nasz cmentarz. To przykre.
  Czytaj więcej

 35. Na 13 niedzielę zwykłą 28.06.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty/

  2. Dziękuję Pani Zarębowej za przybycie i przygotowanie wraz z Panią Teresą świątyni do niedzieli. Osoby, które nie przybyły zachęcam do refleksji. Na przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszam: r. Adamczewskich, r. Grabarczyków, r. Giesz, r. Płucienniczak.

  3. Dziękuję Sebastianowi Giesz z Łubnej za poprawienie i zabezpieczenie przed zaciekami tablicy ogłoszeń. Dziękuję także pani Bożence i Justynie Jankowskim za przygotowanie informacji o Sercu Jezusowym.

  4. Rozpoczęły się wakacje. W piątek o godzinie 8.00 sprawowaliśmy Mszę Świętą dziękczynną za rok szkolny i katechetyczny. Dziękuję tej maleńkiej garsteczce dzieci, która uczestniczyła w Eucharystii, dziękuję też ...

  Czytaj więcej
 36. na XII niedzielę zwykłą 21.06.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty/

  2. Dziękuję tym trzem kobietom z Bliźniewa, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Pawła Garcarka, r. Krzysztofa Bieniaszka, r. Sylwestra Bieniaszka, r. Zarembów, Patrycję Wojda i Piotra Młynka

  3. We wtorek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ojców żyjących i zmarłych.

  4. W środę 24 czerwca przypada Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlili się o zbawienie dla zmarłych Janów i Janiny z naszych rodzin. Ich imiona i nazwiska proszę przynieść na kartkach przed Mszą Świętą.

  5. W ...

  Czytaj więcej
 37. XI niedziela zwykła 14.06.2020

  1. Intencje mszalne /gabtoty /

  2. Dziękuję tym dwom paniom, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: Panią Krystynę Antosik, Panią Anielę Pałasz, rodzinę Młynków, Pana Grzegorza Płucienniczaka

  3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Każdego dnia do czwartku na godzinę 17.00 zapraszam na Mszę Świętą i procesję eucharystyczną. W czwartek zakończenia oktawy Bożego Ciała i tradycyjne poświęcenie wianków z ziół i kwiatów

  4. Dziękuję tym rodzinom, które na czas Uroczystości Bożego Ciała i oktawę, udekorowały okna swoich domów, dając przez to świadectwo wiary w prawdziwą i żywą obecność Chrystusa  w Eucharystii.

  5. W piątek ...

  Czytaj więcej
 38. Na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty na parkingi i placu kościelnym/

  2. Dziękuję tym mieszkańcom Bliźniewa, którzy przygotowywali plac i świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Marcina Ławniczaka, r. r. Lucjana Ławniczaka. r. Krystyny Lucjusz, Panią Jadwigę Lewińską i r. Anny Dobruchowskiej

  3. Dziękuję za ofiarę na kościół od jednej rodziny z Łubnej Jakusy i rodziny z parafii Klonowa oraz kolejną ofiarę od naszego dobrodzieja z Warszawy. Dziękuję, Pani Bogusi Pietrzak za uszycie nowej sukienki pod monstrancję, dziękuję Pani Oli Meloch za kwiaty do kościoła. Dziękuję Panu Jackowi Brzostowskiemu za ufundowanie ornatu dla parafii. /dzisiaj zostanie poświęcony/

  Czytaj więcej

 39. Na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

  1. Intencje mszalne / gabloty przy parkingu i kościele/

  2. Dziękuje tym mieszkańcom Bliźniewa, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny Bliźniewa: r. Kwapisz, r. Władysława Garncarka, r. Kościelniaklów, r. Sobczaków, r. Romana Garncarka

  3. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Odpust w kościółku Ducha Świętego  na sieradzkim cmentarzu

  4. Jutro pierwszy dzień czerwca i dzień dziecka. Wszystkim dzieciom naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia

  5. Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec i związane z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeżeli będzie Msza Święta popołudniowa to nabożeństwo po Mszy Świętej ...

  Czytaj więcej
 40. Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty na placu kościelnym i przy parkingu/

  2. Dziękuję tym mieszkańcom Sudół, którzy przygotowywali świątynię do dzisiejszej niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania świątyni pierwsza grupę mieszkańców Bliźniewa: r. Jarczewskich, r. Jacka Szczepańskiego, r. Witolda Szczepańskiego, r. Bartczaków.

  3. Trwamy w przygotowaniu do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Każdego dnia w nabożeństwie nowennowym wołamy, aby Duch Święty zstąpił na nas i przemieniał nasze serca i umysły, aby uświęcał nasze życie, naszą parafię i odnowił tę ziemię.

  4. We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych mamach. Zapraszam ...

  Czytaj więcej
 41. Na 6 Niedziele Wielkanocy 17.05.2020

  1. Dziękuję Pani Jakóbczak za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: Panią Kajda, r. Figińskich, r. Trędowskich, r Skurtysów i r. Jerzykowskich.

  2. Dziękuję Pani Pietrzak za naprawienie ornatu maryjnego.

  3. W poniedziałek, Wtorek i środę przypadają dni krzyżowe. Czas szczególnej modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  4. W piątek wspominamy św. Ritę patronkę spraw beznadziejnych, jej czcicieli zapraszam na modlitwę

  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  6. Od poniedziałku 18 maja w naszej świątyni może się gromadzić 25 osób i na zewnątrz świątyni ok ...

  Czytaj więcej
 42. Wielka nowenna pompejańska w intencji nawrócenia grzeszników

  W ŚRODĘ RUSZA WIELKA NOWENNA POMPEJAŃSKA. KS. T. SAWIELEWICZ: BĘDZIE TO POTĘŻNY GŁOS DO NIEBA ARMII MODLĄCEJ SIĘ NA RÓŻAŃCU. GDY MY BĘDZIEMY NAWRÓCENI – ZMIANA DOTKNIE CAŁY ŚWIAT
  11 maja 2020 20:00/w Informacje, Polecamy, Polska
  Radio Maryja
  Liczymy, że będzie to potężny głos do nieba, który ostatecznie nawróci nas – modlących się. Gdy my będziemy nawróceni, ta armia modląca się na różańcu, to nastąpi niesamowita zmiana, która dotknie cały świat – zaznaczył ks. Teodor Sawielewicz, twórca i duchowy przewodnik „Teobańkologii”, w rozmowie z portalem Radia Maryja. Kapłan odniósł się w ten sposób do inicjatywy Wielkiej Nowenny Pompejańskiej, która rozpocznie ...

  Czytaj więcej
 43. Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkanocy 10.05.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty przed kościołem i na parkingu/

  2. Dziękuję tym mieszkańcom Sudół, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Koszyczarskich, r. Jakubczaków, r. Cicharskich i r. Wolarków

  3. W środę 13 maja zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się po zakończeniu Mszy Świętej popołudniowej. W związku z obostrzeniami nie będzie tradycyjnej procesji z figurą NMP Fatimskiej

  4. W czwartek przypada święto Św. Macieja Apostoła

  5. W sobotę przypada święto Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski

  6. W niedzielę będziemy przeżywać oficjalne obchody 100 lecia urodzin Św. Jana ...

  Czytaj więcej
 44. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. "Pokój Tobie Polsko"

  W pełnym niepokoju czasie epidemii, a także w sytuacji napięcia związanego z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, pragniemy zaapelować o odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest Polska.

  1. Cały świat, w tym także nasza Ojczyzna, przeżywa obecnie dramatyczny, pełen udręki czas, wywołany przez pandemię.  W tej nadzwyczajnej sytuacji najważniejsza jest troska o każdego człowieka, o jego zdrowie i życie, poczynając od osób najbardziej poszkodowanych, zarażonych, przeżywających kwarantannę, ogarniętych lękiem o przyszłość swoją i swoich najbliższych.
  Z wdzięcznością myślimy o naszych braciach i siostrach, którzy niosą pomoc osobom chorym: lekarzach, pielęgniarkach, służbie zdrowia, służbach dostarczających leki, środki dezynfekcyjne i żywność, wolontariuszach oraz ...

  Czytaj więcej
 45. Na 4 Niedzielę Wielkanocy - Niedzielę Dobrego Pasterza 03.05.2020

  1. Intencje mszalne / gabloty na placu kościelnym i przy parkingu/

  2. Dziękuję tym mieszkańcom Sudół, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Ciołków, r. Tomaszewskich, r. Łukasza Skurtysa, r. Rajnert

  3. Pragnę bardzo podziękować dwom rodzinom z naszej parafii i jednej spoza parafii choć z parafią związanej za darowiznę, którą wpłaciły na konto parafii. Bóg zapłać za troskę o utrzymanie parafii w tych trudnych czasach.

  4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj bardzo proszę o zatroszczenie się o kapliczki i krzyże przydrożne na terenie parafii. Proszę także, aby w miarę możliwości gromadzić się w niewielkiej ...

  Czytaj więcej
 46. III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020 Niedziela biblijna

  Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020

  1. Intencje  mszalne /gabloty przy kościele i na parkingu/

  2. Dziękuję mieszkańcom Sudół za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców Sudół: r. Chudzickich, r. Glinkowskich, r. Szymczaków, r. r. Skurtysów

  3. Dziękuję tym mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy w czasie całodziennego dnia adoracji, trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

  4. Przypominam, że zgodnie z nowym rozporządzeniem w naszej świątyni w czasie nabożeństw może przebywać 15 osób, Można także, przy dobrej pogodzie uczestniczyć w nabożeństwach przed kościołem, stosując się do zasady zachowania bezpiecznej odległości od siebie. Wystawione są ...

  Czytaj więcej
 47. Komunikat dotyczący ilości osób w świątyni

  Komunikat na dzień 19.04.2020 !!!

  Z dniem 20 kwietnia 2020 roku /poniedziałek/ obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące ilości osób uczestniczących w nabożeństwach. W związku z tym informuję, że w nabożeństwach celebrowanych w naszym kościele może uczestniczyć 15 osób plus osoby służące przy ołtarzu. Na plac kościelny wystawiliśmy już ławki.
  Przypominam także, że w trakcie nabożeństw obowiązuje zasłonięcie ust i nosa maskami.

  Nie lękajcie się, miejcie wiarę. Zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie.
  Ks. Krzysztof Kaźmierczak

  Czytaj więcej
 48. Ogłoszenia parafialne 2 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

  1. Intencje mszalne /gabloty przy kościele i na parkingu/

  2. Dziękuję Pani Teresie za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszła sobotę na 8.30 zapraszam pierwszą grup[ę mieszkańców Sudół: rodziny: Jura, Szewczyk, Olejnik, Figińscy

  3. Po przeliczeniu powierzchni kościoła według nowych rozporządzeń rządu od jutra we wszystkich nabożeństwach odbywających się w naszym kościele może uczestniczyć 15 osób. Na plac kościelny zostały już wystawione ławki. Przypominam, że w trakcie nabożeństw obowiązuje zakrycie ust i nosa maskami.

  4. W czwartek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha biskupa – głównego patrona Polski. W tym dniu przypada także na naszą parafię diecezjalny dzień adoracji. ...

  Czytaj więcej
 49. Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek w oktawie Wielkanocy 13.04.2020

  1. Intencje mszalne /w gablocie na parkingu i placu kościelnym/

  2. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły nam przeżyć Święta Paschalne: Pani Teresie, Marcinowi, lektorkom, ministrantom. Dziękuję tym parafianom, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego,. Którzy w tych trudnych dniach odwiedzali świątynię, w której adorowali Chrystusa w Grobie.

  3. Trwamy w przygotowaniu do Święta Miłosierdzia Bożego przez codzienną wspólną modlitwę. W świątyni modlitwy rozpoczynają się każdego dnia włącznie z przyszłą niedzielą ( Świętem Miłosierdzia Bożego) o godzinie 15.00. Zachęcam, abyście o godzinie 15.00 jednoczyli się w modlitwie ze mną.

  4. W związku z codzienną modlitwą do Miłosierdzia Bożego ...

  Czytaj więcej
 50. Życzenia Wielkanocne Ks. Proboszcza

  Drodzy Parafianie!

  Tegoroczne Święta Paschalne po ludzku wyglądają inaczej, ale przecież ich najgłębsze znaczenie, ich treść i przesłanie pozostają niezmienne: Chrystus umęczony pod ponckim Piłatem, umarł na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstał. Celebrujemy te wydarzenia zbawcze jak co roku, z taką samą wiarą i z taką samą czcią, choć w pustych świątyniach. Świat się zmienia, ale Chrystus i Jego zbawcze dzieło pozostają niezmienne.
  Życzę Wam, całym Waszym Rodzinom, abyście w poranek wielkanocny, przy pustym grobie z nadzieją spojrzeli na własne życie i życie tych , którzy są pośród Was, Abyście z nadzieją spojrzeli na tę rzeczywistość, którą obecnie wszyscy ...

  Czytaj więcej
 51. Życzenia Ks Biskupa Włocławskiego - Wielkanoc 2020

  Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego
  Drodzy Księża! Kochani Diecezjanie Włocławscy!
  Kiedy formułuję te słowa, nie wiemy jeszcze, Siostry i Bracia, jaka będzie sytuacja w czasie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nikt z nas nawet nie wyobrażał sobie podobnej możliwości, by Wielkanoc obchodzić bez spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii. Co powinni uświadomić sobie chrześcijanie w tak dramatycznych okolicznościach? Na pewno fakt, że nie są panami własnego życia i śmierci; że ludzkie istnienie jest kruche, a człowiek naprawdę nie jest bogiem! Ludzkie zamierzenia i plany nie niosą żadnej pewności, że uda się je zrealizować! Nie pomogą nam środki materialne, znaczenie, najrozmaitsze ideologie, które nie ...

  Czytaj więcej
 52. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  („Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”,
  t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

  Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
  Wszyscy odpowiadają:
  Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

  Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
  1 Tes 5, 16-18:
  Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
  Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

  Albo:

  Mt 6, 31 ab.32b-33:
  Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
  Jezus powiedział do swoich uczniów: ...

  Czytaj więcej
 53. Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 05.04.2020

  1. Intencje mszalne / gabloty na placu kościelnym i parkingu/

  2. Rozpczynamy najświętsze dni w całym roku liturgicznym Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne. To czas, którego nie można zmarnować. Zachęcam wszystkich, aby szczególnie w obliczu pandemii, którą przeżywa świat a która pokazuje nam, jak kruche i tymczasowe jest życie na tej ziemi, wejść w ducha modlitwy, rozważania męki naszego Pana Jezusa Chrystusa i tajemnicy zbawienia. Świat się zatrzymał, niech nam to pomoże wyhamować nasze życie, wziąć do ręki Pismo Święte, książkę religijną. Przypomnijmy sobie, że od momentu chrztu świętego żyjemy dla Boga i w życiu i w śmierci ...

  Czytaj więcej
 54. Ogłoszenia na 5 niedzielę wielkiego postu

  1. Intencje mszalne /w gablocie na placu kościelnym i parkingu/.

  2. Dziekuję tym mieszkańcom Łubnej Jarosłaj, którzy przygotowywali świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam mieszkańców tzw  podgajnej.

  3. Pragnę bardzo gorąco podziękować za dyscyplinę i posłuszeństwo w sprawach liturgii. To trudny czas, ale wytrwajmy pokornie i cierpliwie ufając, że Bóg jak zawsze zwycięży i to zwycięstwo jest już blisko. Dalej trwamy w obostrzeniach dotyczących obecności ludzi na nabożeństwach /5 osób/. Proszę o modlitwę w waszych domach, szczególnie każdego dnia w łączności ze mną o godzinie 20.30. Proszę o duchowe uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej transmitowanej ...

  Czytaj więcej
 55. Ważne informacje dotyczące liturgii w czasie pandemii koronawirusa

  Włocławek, 25 marca 2020 r.

  ZARZĄDZENIE

  w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii

  W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 19 marca br., Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br., z dniem dzisiejszym zarządzam dla Diecezji Włocławskiej, co następuje:

  Sprawowanie sakramentów i innych nabożeństw

  Czytaj więcej

 56. Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020

  1. Dziękuję tym mieszkańcom Łubnej Jarosłaj, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam r. Sobalów, r. Wawrzyniaków, r. Salomonów, r. Zientarów, r. Pawlaków.

  2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8.00 i 17.00. W tym dniu każdy kto czuje odpowiedzialność za życie dzieci poczętych może podjąć duchową adopcje dziecka poczętego. Kto będzie na Mszy Świętej uczyni to w czasie Eucharystii. Kto pozostanie w domu może podjąć adopcję osobiście w domu a do księgi adopcyjnej wpisze się w późniejszym czasie.

  3. W piątek o 16.30 Nabożeństwo Drogi ...

  Czytaj więcej

Kancelaria Parafialna

Biuro parafialne

czynne przez godzinę po zakończonej
Mszy Świętej od poniedziałku do piątku

Adres plebanii:

Wągłczew 53
98-285 Wróblew

Tel. kancelarii parafialnej:

043 82 13 696

Adres e-mail:

swklemens53@gmail.com

X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.