1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

1. Dziękuję tym rodzinom z Sadokrzyc, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Staniochów, Musiałczyków i Trzeciaków

2. W poniedziałek przypada Święto Katedry Świętego Piotra. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Papieża Franciszka i papieża seniora Benedykta XVI

3. Dziekuje mieszkańcom Bliźniewa za kolędową wspólnotę modlitwy, którą przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę . Dziękuję także za kolędowy dar ołtarza………

4. Na przyszłą niedzielę na sumę o godzinie 11.00 zapraszam mieszkańców Łubnej Jarosłaj w ich intencji będę sprawował Najświętszą Ofiarę.

5. W przyszłą niedzielę 28 lutego o godzinie 12.00 będę sprawował Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej tradycyjnie zapraszam do obelisku upamiętniającym Wyklętych na Orle Białym.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 10.30

8. W związku z nadal istniejącymi obostrzeniami sanitarnymi w sprawowaniu kultu religijnego w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Proszę o skorzystanie z rekolekcji głoszonych w radio, telewizji i Internecie. Jest wiele propozycji. Jeśli chodzi o spowiedź wielkopostną to będę spowiadał przez cały tydzień bliżej Wielkanocy. Przypominam, że przed każdą Mszą Świętą jestem w konfesjonale. Kapłani spowiadają także w stałym konfesjonale w Sieradzu w Parafii NSJ w kaplicy adoracji od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 -11.00 i 16.00 - 18.00.

9. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjami, zwana Niedzielą Ad Gentes. Ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby misji Kościoła.

10. Bardzo dziękuję firmie parkieciarskiej Pana Henryka Cichomskiego za odnowienie parkietu w jednym z pomieszczeń klasztoru.

11. Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „ Idziemy”

12. W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary na popiersie JPII……….. ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać  

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.