Życie parafii

Życie duszpasterskie Parafii św. Klemensa w Wągłczewie

I. Od października w każdą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00 cotygodniowe spotkania formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

II. Co trzecia niedziela miesiąca Msza św. z udziałem dzieci naszych szkół.

III. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 16.00 Eucharystia i nabożeństwo w intencji rodzin i małżeństw połączone z odnowieniem przyżeczeń małżeńskich przez małżeństwa, które w danym miesiącu przeżywają miesięcznicę sakramentu małżeństwa

IV. W każdy I czwartek miesiąca ogodzinie 16.00 Godzina Święta i nabożeństwo o powołania do służby Bożej w kapłaństwie, życiu zakonnym lub konsekrowanym.

V. W każdy I piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w ich domach z możliwością spowiedzi i przyjęcia sakramentów świętych.

VI. W każdy I piątek miesiąca od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas adoracji aż do Mszy św. / możliwość spowiedzi /.

VII. W każdą I sobotę miesiąca po Mszy św. Nabożeństwo pierwszo sobotnie połączone z modlitwą różańcową.

VIII. Każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października Msza św. połączona z nabożeństwem fatimskim.

IX. W każdy piątek po Mszy św. nabożeństwo do Chrystusa cierpiącego i ukrzyżowanego.

X. 8-go września coroczna piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożęj Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej

XI. W pierwszą niedzielę września Dożynki Parafialne połączone z parafialnym festynem.

XII. 23 listopada główny odpust parafialny ku czci Św. Klemensa P.M.

XIII. W piątek przed niedzielą palmową coroczna Droga Krzyżowa przez wieś.

XIV. Sakrament pokuty i pojednania / spowiedź / 15 minut przed każdą Msza św.

XV. 14 września coroczna uroczystość parafialna ku czci podwyższenia krzyża świętego (uroczystość na cmentarzu parafialnym).

XVI. W każdą środę po Mszy Świętej Nowenna do Św. Józefa