2 Niedziela Adwentu 06.12.2020

1. Dziękuję paniom Matusiak, pani Zdun i Pani Pessel za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam Panią Kulczyńską, r. Zagłoba, r. Majewskich, Jana Bomana.

2. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 7.30 i 17.00. Pragnę przypomnieć, że z tą uroczystością związana jest prośba NMP Róży Duchownej z 1947 r. aby jej dzieci w tym dniu od godziny 12.00 do 13.00 trwały na modlitwie w kościołach a jeżeli ktoś nie może dotrzeć do kościoła to w swoim domu. Jest to godzina łaski dla świata. Każdy kto w tej godzinie będzie trwał na modlitwie otrzyma łaski dla duszy i ciała. Zapraszam do naszego kościoła na wspólne przeżycie w godziny łaski dla świata. Rozpoczynamy o godzinie 12.00. Zapraszam na Apel Maryjny o godzinie 21.00

3. Od 8 grudnia /wtorek/ rozpoczynamy parafialne rekolekcje „ Oddanie 33”. W dni powszednie będziemy spotykać się o godzinie 18.00. /szczegóły……../

4. W przyszłą niedzielę 13 grudnia przeżywać będziemy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Na sumie o godzinie 11.00 będziemy modlili się w intencji Ojczyzny.

5. Dzisiaj po Mszach Świętych możemy wesprzeć naszych braci i siostry w Kościele na Wschodzie. Zachęcam też do włączenia się w kwestę na rzecz rodziny wybranej w dziele szlachetnej paczki. Kwestują przedstawiciele OSP Łubna. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim, którzy podczas ostatniej akcji przeprowadzonej przez OSP Łubna, oddali krew. Bóg zapłać.

6. Od dzisiejszego wieczoru Pan Jan będzie roznosił po parafii opłatki wigilijne. W związku z czasem pandemii proszę o zachowanie reżimu sanitarnego i przyjmowanie opłatka w progu domu. Proszę nie zapraszać Pana Jana do wewnątrz. Dziękuję za wyrozumiałość. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatka jak co roku są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Jana za jego oddaną  i ciężką pracę na cmentarzu parafialnym.  

7. W czwartek 10 grudnia Ks. Bp Ordynariusz kończy swoją posługę w diecezji. Od tego czasu będziemy oczekiwali na nowego biskupa i modlili się, aby Bóg dał nam świętego, mądrego i kochającego Kościół pasterza.

8. Pragnę poinformować, że dyspensa od uczestnictwa w Mszy Świętej odprawianej w świątyniach została przedłużona do 27 grudnia. Oznacza to, że jeżeli ktoś w tym czasie nie uczestniczy w Mszy Świętej w kościele nie zaciąga grzechu ciężkiego. Jest natomiast obowiązek godziwego, przeżytego w skupieniu i z szacunkiem do Eucharystii, uczestnictwa duchowego w Mszy Świętej transmitowanej przez radio, telewizję lub Internet.

9. Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu i o zabieraniu śmieci z grobów swoich bliskich do swoich domów.

10. Są do nabycia świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” kalendarze rolników i kalendarze ścienne na nowy rok. Przyjmuję także na wypominki i Msze Święte na nowy rok.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.