2 Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego układu Mszy Świętych niedzielnych 9.00; 11.00;16.00

2. Dziekuję tym mieszkańcom Sadokrzyc, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszła sobotę zapraszam: r. Płucienniczak, r. Gracz, r. Królak /Józef/, r. Raj , r. Wróbel

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca zapraszam na godzinę świętą o godzinie 16.00 a po niej na Mszę Świętą w intencji kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i o powołania do służby w Kościele.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godziny 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

5. W sobotę przypada I sobota miesiąca o godzinie 16.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP, po nim Msza Święta

6. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca marca. Przypominam więc, że taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

7. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa każdy piątek godzina 16.30. Gorzkie Żale każda niedziela godzina 10.30

8. W przyszłą niedzielę 7 go marca na Mszę Świętą o godzinie 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone i wręczone dzieciom świece do I Komunii Św.

9. W najbliższy piątek 5 go marca o godzinie 18.00 obowiązkowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Każdy przychodzi w maseczce z notatnikiem i długopisem.

10. W dniach od 9 – 17 kwietnia jest możliwość uczestnictwa w pielgrzymce mężczyzn do Medjugorie. Informacje dla zainteresowanych mężczyzn w kancelarii.

11. 24 marca /środa/ odbędzie się w parafii wielkopostny dzień skupienia połączony z całodzienną spowiedzią wielkopostną. Będą księża z dekanatu.

12. Przedstawiono kosztorys prac związanych z obrodzeniem cmentarza i postawienia na cmentarzu pomieszczenia na przechowywanie sprzętu cmentarnego. Koszt całości bez rozbiórki starego ogrodzenia, /co musimy zrobić sami/ wyniesie 54000 zł. W związku z tym, biorąc pod uwagę, że wiele rodzin nie uczestniczy w Mszach Świętych, zwracam się z gorącą prośbą do sołtysów poszczególnych wiosek, aby zrobili listy i zebrali po 150 zł od każdej rodziny. Prace ogrodzeniowe rozpoczęły by się w okolicach maja.

13. Dziękuję mieszkańcom Łubnej Jakusy za wspólnotę modlitwy, którą przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę. Dziękuję także za kolędowy dar ołtarza.

14. Dziękuję Grzegorzowi Melochowi, Janowi Bomanowi, Teresie Majewskiej i Grzegorzowi Florkowi i9 Karolowi Matusiakowi za wywiezienie gałęzi i drewna, które zostały jeszcze po pielęgnacji. Dziękuję też Stanisławowi Klekotowi za przykręcenie pierwszych tabliczek informacyjnych dotyczących śmieci na cmentarzu. 

15. Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „ Idziemy”

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.