23 niedziela zwykła 06.09.2020

1. Dziękuję tym rodzinom z Wągłczewa, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny z Wągłczewa: r.Sulwińskich, r. Królaków, r. Banasiów, r. Strózików

2. We wtorek 8-go września przypada święto Narodzenia NMP /M.B. Siewnej/. Msza Święta w naszym kościele o godzinie 7.30. o godzinie 21.00 zapraszam na Apel Maryjny.

3. 8-go września to jednocześnie dzień wielkiego odpustu w Charłupi Małej. Tradycyjnie podążymy do tronu Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w pieszej pielgrzymce. Wyjście o godzinie 8.15 we Wróblewie będzie odpoczynek. W czasie odpoczynku razem z ks. Piotrem usiądziemy do konfesjonałów, aby osoby, które będą chciały mogły się wyspowiadać. W Charłupi bowiem nie będzie wystarczająco dużo kapłanów, ponieważ Ks. Biskup wydał zarządzenie o zakazie gromadzenia się kapłanów na odpustach. O godzinie 14.30 wyruszymy w powrotną drogę do Wągłczewa. Każdy kto się zdecyduje na pielgrzymowanie proszę, aby wziął z sobą maseczkę i coś do dezynfekcji rąk, wygodne buty oraz w razie deszczu odzież przeciwdeszczową.

4. W sobotę 12-go września o godz. 17.00 spowiedź przed komunią rocznicową a w niedzielę 13-go września na sumie dzieci rocznicowe podziękują za dar eucharystii.

5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej w roku 2021 oraz ich rodziców, podkreślam rodziców czyli ojców i matek. Proszę, aby przyszli też rodzice z dziećmi które miały przyjąć I Komunię Św. w tym roku.

6. W przyszłą niedzielę 13-go września przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie bezpośrednio po Mszy Świętej popołudniowej. Proszę przynieść świece na procesję fatimską.

7. Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu parafialnym i o zakazie wyrzucania śmieci na tzw kompostownik. Śmieci biodegradalne proszę zabierać do domów.

8. Prasa katolicka. Dla młodzieży dwa egzemplarze wzrastania.

9. Trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko organizowaniu demonstracji ulicznych przez ruch LGBT. Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w tę akcję.

10. Dziękuję poszczególnym sołectwom i i ich przedstawicielom za przygotowanie i złożeni\e darów ołtarza w czasie uroczystości dożynkowych.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.