26 niedziela zwykła 27.09.,2020

1. Dziękuję tym mieszkańcom Wągłczewa za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Kędziów, r. Jankowskich, r. Kołodziejczyków, r. Woźniaków

2. We wtorek przypada święto Św. Michała Archanioła. Zapraszam na Mszę Świętą na godzinę 17.00. Przypomnę że w naszej parafii mieliśmy łaskę przeżyć nawiedzenie figury Michała Archanioła.

3. W czwartek przypada I czwartek m-ca dzień dziękczynienia i modlitwy za Eucharystię, kapłanów oraz modlitwy o powołania do służby w Kościele. Zapraszam na godzinę świętą od godziny 16.00 do 17.00 i na Eucharystię w intencji kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

4. W czwartek od godziny 9.00 odwiedzę chorych.

5. W piątek przypada I piątek m-ca od godziny 15.00 wystawienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i adoracja prywatna w czasie której będzie możliwość spowiedzi. Adorację zakończy nabożeństwo pod krzyżem, modlitwa różańcowa i Eucharystia.

6. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów. W naszej parafii to dzień w którym śp. Ks. Franciszek Sikorski wprowadził piękny zwyczaj błogosławieństwa małych dzieci. Będziemy w tym dniu modlić się w intencji dzieci, będę je błogosławił. Będziemy też wspominać w naszej modlitwie ks. Franciszka, bo przecież w okolicach tego wspomnienia zmarł.

7. W sobotę przypada I sobota m-ca. Zapraszam na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 17.00 a po Mszy Świętej na nabożeństwo wynagradzające.

8. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik. Szczególny czas modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30 w niedziele o godzinie 20.00. Wyjątkiem w tym tygodniu będzie sobota. Nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy Świętej w ramach wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.

9. W każdą niedzielę października zapraszam na Apele Maryjne o godzinie 21.00

10. Rozpoczęliśmy przygotowania do ustawienia obelisku z popiersiem Świętego Jana Pawła II, którego poświęcenie nastąpi 23 listopada w dniu odpustu parafialnego. Całe to dzieło będzie nas trochę kosztowało. Samo popiersie z brązu ok 10 tys. zł. Do tego głaz granitowy i położenie kostki granitowej, która będzie okalała krzyż i obelisk. Proszę więc o zbiórkę ofiar na ten cel. Ofiary w kopertach od poszczególnych rodzin proszę składać na tacę.

11. Począwszy od przyszłej niedzieli /I niedziela października/ tradycyjnie w każdą I niedzielę m-ca do marca włącznie, cała taca będzie przeznaczona na ogrzewanie.

12. Są do nabycia kalendarze rolników i kalendarze ścienne na nowy rok 2021. Jest także kilka egzemplarzy książeczek do nabożeństwa dla seniorów z powiększonym druku.

13. Prasa katolicka

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.