27 niedziela zwykła 04.10.2020

1. Dziękuję tym mieszkańcom Wągłczewa, którzy przygotowywali świątynię i plac do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwszą grupę mieszkańców Kolonii Wągłczew: r. Szczecińskich, r. Kowalskich, r. Przybylaków, r. Poradów, r. Białobrzegów.

2. W poniedziałek, jako wspólnota diecezjalna, przeżywamy święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku – Matki kościołów diecezji. W tym dniu będziemy polecać Bogu całą diecezję z jej biskupem, kapłanami osobami konsekrowanymi i wiernymi. Zapraszam na wspólna modlitwę.

3. We wtorek wspomnienie wielkiej polskiej świętej Siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Miłosierdzia Bożego. Przypomnę, że urodziła się w naszej diecezji w parafii Świnice Warckie.

4. W środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na nabożeństwo różańcowe i Eucharystię zapraszam członkinie Róż Różańcowych i dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego w naszej parafii.

5. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe odbywają się w dni powszednie o godzinie 16.30 a w niedziele o 20.00. Niedzielne nabożeństwa różańcowe będziemy kończyć Apelem Maryjnym.  Podczas nabożeństw różańcowych, tak jak w ubiegłych latach dzieci losują figurkę Matki Bożej.

6. W przyszłą niedzielę po sumie katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

7. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odebrały swoje indeksy a młodzież indeksy bierzmowanych.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski i tradycyjnie będziemy zbierać ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z biednych rodzin.

9. Na ołtarzu Św. Klemensa ustawione jest popiersie JP II, które będzie ustawione na cokole przed świątynią i poświęcone w uroczystość Św. Klemensa /odpust parafialny 23.11.2020/

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.