30 niedziela zwykła Uroczystość poświęcenia Własnego Kościoła

L.dz. 1071/2020
Komunikat dotyczący organizacji Uroczystości Wszystkich Świętych w Diecezji Włocławskiej

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wprowadzonymi w dniu 23 października br. przez stronę rządową obostrzeniami, Kuria Diecezjalna informuje o decyzjach podjętych przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa:

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte powinny zostać odprawione w kościołach parafialnych według porządku niedzielnego, z uwzględnieniem możliwości sprawowania ich na tych cmentarzach, na których znajdują się kościoły lub kaplice, zgodnie z nałożonymi przez władze limitami liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 7 m2).

2. Na cmentarzach odwołane zostają Msze święte polowe, nabożeństwa i procesje. Ich celebrację należy przenieść do kościołów.

3. Ofiary składane na tacę w dzień Wszystkich Świętych tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

4. Zachęca się wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyli na czas pierwszych ośmiu dni listopada; księży natomiast, by organizowali nabożeństwa za zmarłych i zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

5. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można będzie zyskać odpust w intencji zmarłych przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych.

6. Ponieważ dalsze decyzje w sprawie cmentarzy, co do ograniczeń i zasad zostały zapowiedziane na przyszły tydzień, Kuria Diecezjalna prosi księży o śledzenie aktualnych komunikatów wydawanych przez stronę rządową.

Ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak
      WIKARIUSZ GENERALNY

Ogłoszenia

1. Dziękuję Pani Katarzynie Strózik, Panu Romanowi Sobczakowi i Państwu Korban za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Pędziwiatrów, r. Korbanów, r. Szczecińskich i r. Kołoszczyków.

2. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z niedzieli a w Uroczystość Wszystkich Świętych /niedziela / nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

3. Przypominam, że ks. Biskup udzielił diecezjanom dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej w świątyni. Do 15 listopada możemy uczestniczyć w Mszach Świętych transmitowanych w radio, telewizji lub Internecie. W naszej świątyni według rygorów sanitarnych, może uczestniczyć w nabożeństwach 37 osób.

4. Przy porządkowaniu grobów naszych bliskich proszę pamiętać o segregacji śmieci i miłości bliźniego. Przy okazji pragnę poinformować, że nieporządek, który jest obecnie na cmentarzu zostanie zlikwidowany do środy.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu, nie będzie też tradycyjnego wieczornego różańca w ramach oktawy. Różaniec z wypominkami odmówimy po sumie.

6. Pozostał ostatni tydzień października, kto nie obawia się zarażenia zapraszam na modlitwę różańcową, każdego dnia o godzinie 16.30

7. W związku z wielką brutalnością i wściekłością aborcjoinistów polskich zachęcam do podjęcia pięknej inicjatywy „Różaniec do Granic Nieba”. Chodzi o włączenie się w codzienny różaniec od 1 do 8 listopada a więc w czasie całej oktawy w intencji pojednania się z dziećmi, którym odebrano prawo do życia i zabito je pod sercami matek. Będziemy prosić, aby Bóg dał nam łaskę przeproszenia tych dzieci za bestialskie ich zamordowanie i pojednanie się z nimi, aby stały się dla nas orędownikami przed Bogiem.

8. Pragnę poinformować, że nasz ministrant Fabian Łukomski zdobył I miejsce w konkursie na najpiękniejszy różaniec

9. Dziekuję tym rodzinom, które w ostatnim tygodniu złożyły ofiary na popiersie JPII

10. W związku z tym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku, naszą comiesięczną zbiórkę na ogrzewanie przenosimy na drugą niedzielę listopada

11. Prasa katolicka

12. Z przykrością informuję, Covid 19 pokonał naszego diecezjalnego kapłana, Ks. Janusza Gozdalika- proboszcza parafii Korczew pod Zduńską Wolą. Miał 65 lat i 39 lat kapłaństwa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.