33 Niedziela Zwykła Dzień Ubogich

1.Dziękuję rodzinom: Jarominiaków, Korbanów, Białeckich za przygotowanie świątyni i placu do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny z Orła Białego: r. Wachula; r. Krzesińskich; r. Celejów; r.Similaków; r. Szczecińskich.

2. Ks. Biskup Ordynariusz przedłuża dyspensę od uczestnictwa w Mszach Świętych do odwołania. Proszę więc uczestniczyć w Mszach Świętych transmitowanych przez środki społecznego przekazu. Jednocześnie uwrażliwiam, żeby to uczestnictwo było godne i przezywane z szacunkiem do eucharystii.

DEKRET
Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia związane z panującą pandemią, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego przedłużam do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia 17 października br. (L.dz. 1054/2020).

Przypominam, aby osoby korzystające z dyspensy łączyły się duchowo poprzez transmisje Mszy Świętej w domu, za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęły Komunię duchową. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię.
+Wiesław Mering, Biskup Włocławski

3. Przypominam, że w naszej świątyni w Mszach Świętych, pogrzebach i innych nabożeństwach może uczestniczyć 17 osób. Poza kościołem na placu może znajdować się 10 osób dotyczy to także cmentarza. Bardzo proszę stosować się do tych obostrzeń. W związku z tym w niedziele i uroczystości sprawowana jest dodatkowa Msza Święta o godzinie 8.00.

4. Zbliżamy się do dnia odpustu parafialnego. W tym roku ze zrozumiałych względów, przeżyjemy go w okrojonej formie. Nie będzie spowiedzi adwentowej, nie będzie tez kapłanów. Nie będziemy organizować procesji eucharystycznej. W dniu odpustu 23 listopada w poniedziałek, sprawowane będą 4 Msze Święte o godzinie 8.00; 9.00; 11.00; 17.00. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 czyli sumie odpustowej, zostanie poświęcone popiersie Św. Jana Pawła II.

5. Pragnę poinformować, że na rzecz Kościoła Prześladowanego zebraliśmy do puszek 310 zł a na ogrzewanie kościoła 830 zł. Mam świadomość, że wielu parafian nie uczestniczy w Mszach Świętych w kościele ze względu na koronawirusa. Proszę więc, aby włączyć się w zbiórkę ofiar na popiersie JPII i ogrzewanie kościoła przesyłając ofiary na konto parafialne. Dane konta znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce kontakt. W zbiórkę  ofiar na popiersie JPII włączyło się do tej pory 66 rodzin na ok. 360 tworzących naszą parafię. Wpłacając ofiary na konto proszę o dopisek z nazwiskiem i miejscowością oraz na co ofiara jest przeznaczona.

6. Proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji Kościoła, który boryka się z ogromnymi ranami wewnętrznymi i atakami zewnętrznymi ze strony wrogów Kościoła. Pamiętajmy, że wszyscy ten Kościół tworzymy, jesteśmy za Niego odpowiedzialni i naszym obowiązkiem jest walczyć o Jego świętość i dobro.

7. Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „Idziemy”.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.