6 Niedziela Zwykła 14.02.2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Wołamy pomocy Św. Maksymiliana Kolbe – patrona ruchu trzeźwościowego o dar uwolnienia z wszelkich uzależnień niszczących nasz naród, nasze rodziny. Zachęcam, aby w czasie Wielkiego Postu podjąć abstynencję od picia alkoholu.

2. Dziękuję osobom, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejne rodziny Sadokrzyc: r. Weszczaków, r. Jaszczyków, r. Ławniczaków i r. Krawczyków

3. W środę przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca w życiu Kościoła  liturgiczny okres Wielkiego Postu. To czas, który rozpoczynamy gestem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Zachęcam do podejmowania postanowień wielkopostnych, do uczestnictwa w pięknych nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4. W każdy piątek Wielkiego postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Będziemy je rozpoczynać o godzinie 16.30 i bezpośrednio po nabożeństwie będzie sprawowana Eucharystia.

5. W każdą niedzielę o godzinie 10.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali.

6. Przypominam, że czas Wielkiego Postu to czas powstrzymywania się od zabaw hucznych, podejmowania wyrzeczeń i postów ofiarowanych Chrystusowi cierpiącemu i umierającemu dla naszego zbawienia

7. Pragnę bardzo podziękować mieszkańcom Brudzewa za piękne przygotowanie ubiegłotygodniowej liturgii, za wspólnotę modlitwy i złożony kolędowy dar ołtarza.

8. Na przyszłą niedzielę na godzinę 11.00 zapraszam na wspólnie przezywaną Eucharystię mieszkańców Łubnej Jakusy. W ich intencji będę sprawował Najświętszą Ofiarę.

9. Dziękuję za ofiary na popiersie Św. Jana Pawła II, które wpłynęły w ostatnim tygodniu………..

10. Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu, w miarę możliwości o zabieranie śmieci do swoich domów. Bardzo proszę o nie zostawianie śmieci pod murem przy bramie cmentarza.

11. Jeżli nie wprowadzą kolejnych obostrzeń to od marca wznowimy spotkania dla rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą oraz przed Sakramentem Bierzmowania.

12. Przypominam, że w Roku Św. Józefa który przeżywamy w każdą środę i każdego 19-go dnia miesiąca możemy uzyskać dar odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się wszelkiego przywiązania do grzechu, modlitwa przez wstawiennictwo Św. Józefa i modlitwa w intencji którą na dany dzień wyznaczył dla Kościoła papież Franciszek.

13. Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „Idziemy” i „Miłujcie się” 

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.