III Niedziela Adwentu 13.12.2020

1. Dziękuję rodzinom: Zagłobów, Majewskich i Bomanów za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam r. Pustelników, r. Dziadek, r. Winiarków, r. Bomanów.

2. 39 lat temu 13 grudnia 1981 r. zbrodniczy reżim  który wtedy sprawował władzę w Polsce wprowadził stan wojenny. Dziś w rocznicę tego wydarzenia o godzinie 19:30 ” Zapal światło wolności ofiarom stanu wojennego”

3. 8-go grudnia papież Franciszek ogłosił w Kościele rok św. Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021. Z tej okazji napisał list apostolski „ Patris corde”- ojcowskim sercem. Penitencjaria Apostolska wydała dekret o odpustach, które w roku Św. Józefa każdy z nas może uzyskać.

4. W czwartek 17 grudnia przypada 84 rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Papieża i jego posługi w Kościele.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

6. Przyszła niedziela to 19 dzień miesiąca, jest to więc jak każdy 19 dzień miesiąca  niedziela poświęcona czci św. Józefa. Dniem w którym szczególnie czcimy św. Józefa jest także każda środa.

7. Dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w zbiórkę ofiar na Kościół na Wschodzie. Dziękuję także za włączenie się w kwestę na „ Szlachetną paczkę” Organizatorzy czyli OSP Łubna zebrali 1880 zł. W związku z faktem że odzew był tak duży, pomocą została objęta dodatkowo jedna rodzina z naszej parafii.

8. Zakończyliśmy prace przy czyszczeniu rynien na kościele, klasztorze, kaplicy i budynkach parafialnych oraz przy pielęgnacji kilku drzew. Za całość zapłaciliśmy 7000 zł.

9. Śmieci na cmentarzu pozostają nieuprzątnięte ponieważ firma, która podjęła się wywozu, kolejny raz nie podstawiła pojemnika.

10. W zbiórkę ofiar na popiersie Św. Jana Pała II  włączyły się do tej pory 102 rodziny. Zebraliśmy 13,960 zł. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 17.500 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Dziękuję Panu Zagłoba z synem za pomoc w wywiezieniu gałęzi pozostałych po pielęgnacji drzew.

12. W ostatnim tygodniu wpłynęły ofiary na popiersie Św. JPII…….. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania.

13. Jest propozycja dla dzieci ze SP, aby te, które lubią rysować czy malować do przyszłej niedzieli narysowały czas Adwentu i Tajemnicę Bożego Narodzenia. Rysunki do przyszłej niedzieli proszę dostarczyć na plebanię lub do kościoła.

14. Prasa katolicka „ Idziemy

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.