III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020 Niedziela biblijna

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020

1. Intencje  mszalne /gabloty przy kościele i na parkingu/

2. Dziękuję mieszkańcom Sudół za przygotowanie świątyni do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców Sudół: r. Chudzickich, r. Glinkowskich, r. Szymczaków, r. r. Skurtysów

3. Dziękuję tym mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy w czasie całodziennego dnia adoracji, trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

4. Przypominam, że zgodnie z nowym rozporządzeniem w naszej świątyni w czasie nabożeństw może przebywać 15 osób, Można także, przy dobrej pogodzie uczestniczyć w nabożeństwach przed kościołem, stosując się do zasady zachowania bezpiecznej odległości od siebie. Wystawione są ławki i krzesła. Podczas nabożeństw obowiązuje zakładanie maseczek.

5. W minionym tygodniu Ksiądz Biskup Ordynariusz odwołał na ten rok wszystkie wizytacje a co za tym idzie także sakrament bierzmowania w całej diecezji. O nowym terminie, o nowym terminie, który będzie miał miejsce prawdopodobnie w roku 2021 poinformuję.

6. Komunia Święta rocznicowa, zostaje przesunięta na czas po wakacjach. Planuję którąś z niedziel października.

7. Przypominam, że jeżeli jest taka potrzeba, to po uprzednim umówieniu się jest możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej w ciągu dnia. Spowiadam także przed każdą Mszą świętą.

8. Do czwartku włącznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Rozpoczynamy w jedności z całym kościołem w Polsce o godzinie 20.30. Od 1-go maja intencję o zatrzymanie wszelkiego zła, które niszczy człowieka i świat włączymy w nabożeństwa majowe.

9. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj i coroczne nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe będą sprawowane bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętych popołudniowych a więc w okolicach 17.30. Wyjątkiem jest piątek. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

10. W piątek przypada I piątek m-ca, zapraszam na pierwszopiątkową adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpocznie się ona nabożeństwem majowym w okolicach godziny 12.00 a zakończy koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi i przyjęcia komunii Świętej.

11. W sobotę przypada I sobota m-ca. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpoczniemy po Mszy Świętej popołudniowej, czyli w okolicach godziny 18.00

12. W sobotę przezywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, która liturgicznie została przeniesiona z niedzieli 3-go maja. Msze Święte będą sprawowane o godzinie 9.00; 11.00 i 17.00

13. Sobota 2-go maja to jednocześnie dzień flagi państwowej. Bardzo proszę, aby 2 i 3 maja na naszych domostwach zawisły białoczerwone flagi.

14. W niedzielę 3-go maja przypada państwowe święto Konstytucji 3-go maja. Na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy polecać Bogu Miłosiernemu naszą Ojczyznę.

15. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią nie odwiedzę chorych. Co miesięczne odwiedziny chorych rozpocznę po odwołaniu zakazów. Do chorych będę jeździł tylko w nagłych przypadkach.

16. Przypominam, że świątynia otwarte jest cały dzień, zapraszam do odwiedzin.

17. W kruchcie kościoła wyłożony jest nowy numer „ Idziemy” zachęcam do zakupienia i czytania

18. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia i proszę Boga, aby wszystkich sparaliżowanych lękiem, wyrwał z jeszcze potężniejszej od korona wirusa pandemii strachu, który zabija ducha człowieka i czyni człowieka niewolnikiem tych, którzy lękiem karmią. W Bogu i tylko w Bogu jest nasz siła i zwycięstwo. Człowiek nie da Wam, ani życia, ani wolności, ani pokoju. Z serca Wam błogosławię

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.