Na 13 niedzielę zwykłą 28.06.2020

1. Intencje mszalne /gabloty/

2. Dziękuję Pani Zarębowej za przybycie i przygotowanie wraz z Panią Teresą świątyni do niedzieli. Osoby, które nie przybyły zachęcam do refleksji. Na przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszam: r. Adamczewskich, r. Grabarczyków, r. Giesz, r. Płucienniczak.

3. Dziękuję Sebastianowi Giesz z Łubnej za poprawienie i zabezpieczenie przed zaciekami tablicy ogłoszeń. Dziękuję także pani Bożence i Justynie Jankowskim za przygotowanie informacji o Sercu Jezusowym.

4. Rozpoczęły się wakacje. W piątek o godzinie 8.00 sprawowaliśmy Mszę Świętą dziękczynną za rok szkolny i katechetyczny. Dziękuję tej maleńkiej garsteczce dzieci, która uczestniczyła w Eucharystii, dziękuję też przedstawicielom grona pedagogicznego i rodzicom. Proszę rodziców, o dopilnowanie dzieci i młodzieży, aby uczestniczyły w Eucharystiach niedzielnych.

5. W poniedziałek 29 czerwca przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W imieniu księży proboszczów zapraszam na uroczyste Msze Święte w parafii Tubądzin o godzinie 12.00 i we Wróblewie o godzinie 18.00. Ta uroczystość połączona jest ze składką ofiar na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. W związku z tym ,że w samą uroczystość w kościele będzie bardzo mało osób to składkę zrobimy do puszek po Mszach Świętych niedzielnych i poniedziałkowych. Za złożone ofiary już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W czwartek 2 lipca od godziny 9.00 udam się do chorych i proszę tak jak w ubiegłym miesiącu o osobiste potwierdzenie, czy daną osobę mam odwiedzić.

7. W czwartek przypada I czwartek miesiąca o godzinie 16.00 rozpocznie się godzina święta a po niej Msza Święta w intencji kapłanów i o powołania do służby w Kościele. Przy tej okazji pragnę podzielić się moją ogromną radością płynącą z faktu, że nasz parafianin Marcin Trędowski złożył dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, mamy więc po wielu latach oczekiwania i  modlitwy kleryka. Proszę wszystkich wierzących parafian o modlitewne wsparcie Marcina, bo czasy w których wstępuje na drogę powołania są potwornie trudne. Wraz z Marcinem swoje przygotowanie do kapłaństwa rozpoczyna także pan doktor Jacek Brzostowski nasz były organista i o nim pamiętajmy w naszych modlitwach.

8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godziny 15.00 do 17.00 adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.

9. W sobotę przypada I sobota miesiąca. O godzinie 16.00 rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające a po nim o godz. 17.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP

10. Wyjątkowo w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 będzie sprawowana Msza Święta z niedzieli a w niedziele nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

11. W czwartek w Licheniu przypada tradycyjny odpust ku czci NMP Licheńskiej.

12. Prasa katolicka

13. Zapowiedzi przedślubne.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.