Na 23 Niedzielę Zwykłą 04.09.2022 Dożynki Parafialne

1.Dziękuję rodzinom, które przygotowywały świątynię i plac do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Trzeciak; r. Musiałczyk; r. Jacka Staniocha; r. Ławniczak; r. Jaszczyk; r. Weszczak; r. Bednarek; r. Kulawieckich; r. Łukomskich; r. Zaton

2.We wtorek o godzinie 18.00 zbiórka dla ministrantów. Gdyby byli chętni czy to dziewczynki czy chłopcy, do wstąpienia w szeregi służby ołtarza zapraszam na wtorkowe spotkanie.

3.W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP i coroczny odpust w Charłupi Małej. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00. O godzinie 8.00 wyruszamy w pieszej pielgrzymce do Księżnej Sieradzkiej.

4.W piątek o godzinie 18.00 zapraszam na wspólną modlitwę i spotkanie formacyjne dzieci z podwórkowego koła różańcowego. Dzieci, które chciałyby dołączyć do tego koła także zapraszam na spotkanie.

5.We wtorek 13 września przezywać będziemy wizytację kanoniczną ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Plan wizytacji: 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i spotkanie Ks. Biskupa z zaproszonymi przedstawicielami naszej parafii 15.45 – odwiedziny chorych /dwie rodziny/ 17.00 – Msza Święta 18.00 – przejście na cmentarz parafialny i modlitwa za zmarłych Wszystkich Parafian zapraszam na Mszę Świętą i modlitwę na cmentarzu.

6.W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 spotkanie ministrantów przed wizytacją /próba/

7.W przyszłą niedzielę o godzinie 20.00 kolejne nabożeństwo nowennowe przed peregrynacją kopii obrazu jasnogórskiego. Nabożeństwo zakończymy apelem Maryjnym

8.Od jutrzejszego poniedziałku do środy, jeżeli nie będzie deszczu, będzie czyszczony i malowany dach na stodole parafialnej.

9.Dziękuję tym parafianom, którzy włączyli się w zbiórkę na rzecz z jednej z rodzin ukraińskich. Brakuje nam jeszcze na zakup łóżka dlatego dzisiaj po Mszach Świętych można wspomóc tę akcję. Bóg zapłać.

10.Od przyszłej niedzieli 11 września rozpocznie się w Kościele Polskim Tydzień Wychowania to czas szczególnej modlitwy za wychowujących i wychowywanych.

11.Proszę, aby do przyszłej niedzieli zgłoszono dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej

12.Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „ Idziemy”

13.Ponawiam prośbę o pomoc w zakupie ekogroszku dla Parafii. Jeżeli ktoś z parafian zna drogi dotarcia do w miarę jak najtańszego ekogroszku, proszę o informacje. Jednocześnie proszę, aby od września do października każda rodzina parafii złożyła w kopercie dobrowolną ofiarę na zakup opału. Proszę, aby koperty były podpisane.

14. Na dzisiejszy dzień i cały rozpoczynający się tydzień życzę wszystkim potrzebnych łaski i udzielam błogosławieństwa.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.