Na 24 Niedzielę Zwykłą 11.09.2022

1.Dziękuję tym rodzinom z Sadokrzyc, które przygotowywały świątynię i plac do niedzieli i wtorkowej wizytacji kanonicznej. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwsza grupę mieszkańców Brudzewa : r. Żurańskich, r. Przybylaków, r. Staporków, r. Adamczewskich,

2.Jutro wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Maryi. Byłoby wielkim darem dla Maryi gdyby każdy jej czciciel pomodlił się choć jedną dziesiątka różańca i uczcił Jej Imię.

3.We wtorek dzień wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Biskup Ordynariusz Krzysztof Wętkowski. Wszystkich Parafian zapraszam na uroczystą Mszę Święta o godzinie 17.00 i wspólną modlitwę za zmarłych, którą podejmiemy wraz z Ks. Biskupem bezpośrednio po Mszy Świętej na cmentarzu parafialnym. Proszę zmobilizować dzieci i młodzież, aby także i oni mogli poznać swojego biskupa i z Nim się pomodlić.

4.W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii to coroczna uroczystość parafialna. Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.30 w kościele parafialnym i tradycyjnie o 17.00 na cmentarzu parafialnym w intencji naszych zmarłych i dusz w Czyśćcu cierpiących.

5.Dardzo proszę, aby już na wtorek każdy uporządkował groby swoich bliskich. Mam taką propozycję, aby każdy kto przyjdzie na cmentarz we wtorek na wspólną modlitwę z Biskupem wziął z sobą znicz, przed modlitwą zapalimy znicze a po modlitwie każdy postawi je na grobie swoich bliskich.

6.W tym tygodniu oczyściliśmy i pomalowaliśmy dach na stodole parafialnej i garażu przy stodole. Koszt prac to 12.200 zł

7.Bardzo proszę, aby każda rodzina złożyła na tacę w kopercie dobrowolna ofiarę na opał. Zmieniamy formę składki gdyż potrzebujemy więcej pieniędzy na zakup ekogroszku przed zimą. Jednocześnie zwracam się z prośba o pomoc w zakupie opału. Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić taniej, lub sam nie kupuje a mógłby złożyć deklarację na przydział i przekazać to na parafie to byłbym wdzięczny.

8.Dziękuję Stasiowi Klekotowi za trud zrobienia podświetlenia krzyża i popiersia Św. JPII na placu kościelnym. Bóg zapłać. 10.Dzisiaj o godzinie 18.00 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

9.Dzisiaj o godzinie 20.00 podejmiemy drugie spotkanie nowennowe przed peregrynacja kopii obrazu NMP Częstochowskiej w naszej diecezji i parafii.

10.Przypominam ,że dzisiaj ostatni dzień zapisów dzieci na przygotowanie do I Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 września po sumie.

11.Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „Idziemy” proszę też wziąć „Misyjne Drogi” „Wzrastanie” dla młodzieży oraz „List do Pani”

12.Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację i piękne przeżycie dożynek parafialnych

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.