na 28 niedzielę zwykłą 15.10.2023

1.Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach Świętych zbierane są ofiary pieniężne na Dzieło Nowego Tysiąclecia z którego fundowane są stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z małych miast i wsi. Zachęcam do włączenia się w to dzieło.

2.Dzisiajsza niedziela to niedziela wyborcza zachęcam do wzięcia odpowiedzialności za Polskę i odpowiedzialnego zagłosowania. Proszę też o wzięcie udziału w bardzo ważnym referendum. Przypominam, że uczestnictwo w wyborach to nasz patriotyczny i chrześcijański obowiązek wynikający z miłości do Ojczyzny.

3.Dziękuję za przygotowanie świątyni do niedzieli rodzinom: Szczecińskich i Kołoszczyków. Na przyszłą sobotę zapraszam Panią Siodłak, r. Sadowskich, r. Wiertelaków.

4.W sobotę obchodziliśmy święto edukacji narodowej w związku z tym wszystkim nauczycielom mieszkającym w naszej parafii oraz nauczycielom i pracownikom szkoły w Wągłczewie składam najserdeczniejsze życzenia. Poniedziałkowa modlitwa różańcowa będzie w ich intencji.

5.W środę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia. Wszystkim pracownikom służby zdrowia mieszkającym na terenie naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia. Środowy różaniec będzie w ich intencji.

6.W czwartek wspomnienie liturgiczne bł. Ks. Jerzego Popiełuszki –męczennika. To dzień modlitewnej pamięci o naszej ojczyźnie.

7.W piątek o godzinie 19.00 katecheza formacyjna dla kandydatów do bierzmowania.

8.W przyszłą niedzielę dzień modlitwy w intencji misji. Będziemy wspierać działalność misyjną Kościoła modlitwą i ofiarą.

9.W przyszłą niedzielę po sumie program słowno muzyczny z okazji Dnia Papieskiego w wykonaniu dzieci SP w Wągłczewie

10.Dziękuję za ofiary na tegoroczne inwestycje parafialne, które wpłynęły w minionym tygodniu.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.