Na 3 Niedzielę Wielkanocną 23.04.2023

1.Dziekuję tym mieszkańcom Bliźniewa, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszła sobotę zapraszam: r. Grabarczyków, r. Płucienniczaków, r. Błaszczyków, r. Bobrowskich. / będzie potrzebne skoszenie trawy/

2.Na jurto przeniesiony jest liturgiczny obchód Uroczystości Św. Wojciecha – głównego patrona Polski.

3.W środę po Mszy Świętej o godzinie 7.30 nowenna do Św. Józefa.

4.W piątek nie będzie katechezy dla kandydatów do bierzmowania.

5.Od przyszłej niedzieli 30 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii misje święte przed nawiedzeniem kopii obrazu jasnogórskiego. Przewodził im będzie ks. Sylwester Kopyt z zakonu Paulinów. Misje potrwają do niedzieli 7 maja. Proszę pamiętać o tym świętym czasie i ojcu misjonarzu w osobistych modlitwach. Chorzy niech ofiarują w tej intencji swoje cierpienia, kto może niech podejmie post w środę i sobotę.

6.Przygotowujemy się jako parafia do nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej. Ustaliliśmy z sołtysami i zelatorkami Kół Żywego Różańca, że sprzątanie świątyni podejmą Róże Różańcowe, plac kościoła i parking sprzątną i udekorują mieszkańcy Bliźniewa, girlandy na bramie i przy drzwiach wejściowych do kościoła uplotą mieszkańcy Sadokrzyc, dekorowanie przestrzeni pomiędzy Oraczewem a Sadokrzycami i od górki sadokierskiej do Wągłczewa podejmą pozostałe wioski. Bardzo proszę, aby poszczególni mieszkańcy dekorowali własne posesje, płoty, szczególnie chodzi tu o Sadokrzyce i Wągłczew, ale proszę także pozostałe wioski o dekoracje swoich posesji, aby zaznaczyć to wielkie święto w naszej parafii. Proszę zadbać o figury, kapliczki i krzyże przydrożne na terenie całej parafii.

7.Sołtysi odebrali rekwizyty do dekoracji okien, otrzymają jeszcze chorągiewki i flagi. Bardzo proszę, aby mieszkańcy poszczególnych sołectw udali się do swoich sołtysów po odbiór dekoracji i przy tej okazji złożyli dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów dekorowania całej parafii. Będę wdzięczy każdej rodzinie, która włączy się całym sercem w przygotowanie tego wielkiego wydarzenia.

8.Jest do nabycia nowy numer „Idziemy” zachęcam do zakupienia i czytania.

9.Wczoraj w Zduńskiej Woli przy udziale ponad 30 biskupów rozpoczęła się peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej diecezji, oraz oficjalne obchody 900 - lecia diecezji włocławskiej. Do naszej parafii MB przybędzie 8 maja w godzinach popołudniowych. Będziemy z Maryją do 9 maja kiedy to po uroczystej Mszy Świętej o godzinie 16.00 przekażemy Kopię Jasnogórską do parafii Wróblew.

10.Jutro w poniedziałek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie nastąpi po Mszy Świętej o godzinie 7.30 i zakończy się nabożeństwem o godzinie 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta. Plan adoracji: 8.00 – 9-00 Bliźniew 9.00 – 10.00 Sadokrzyce Duże 10.00 – 11.00 Sadokrzyce Małe 11.00 – 12.00 Brudzew 12.00 – 13.00 Łubna Jarosłaj 13.00 – 14.00 Łubna Jakusy 14.00 – 15.00 Sudoły 15.00 – 16.00 Wągłczew 16.00 – 17.00 Gaj, Orzeł Biały i Kolonia Wągłczew

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.