Na 4 Niedzielę Wielkanocną 30.04.2023

1.Dziękuję tym rodzinom Bliźniewa, które przygotowywały świątynię i plac do niedzieli. Świątynię do Nawiedzenia Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Obrazie przygotują Róże Różańcowe a plac i parking sołectwo Bliźniew.

2.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy misje święte, przygotowujące nas do nawiedzenia kopii obrazu MB Częstochowskiej, które potrwają do przyszłej niedzieli włącznie. Temu świętemu czasowi modlitwy i rozważania Słowa Bożego będzie przewodził ojciec Sylwester Kopyt z zakonu Ojców Paulinów. Witamy go i ogarniamy naszą modlitwą.

3.Program misji mamy wywieszony w gablotach oraz otrzymała go każda rodzina podczas kolędy. Podam tylko kilka szczegółów: W poniedziałek i wtorek na Mszę Świętą o godzinie 11.00 zapraszam dzieci W poniedziałek i wtorek na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszam młodzież W środę, jeżeli pogoda pozwoli wieczorny Apel Maryjny przeżywać będziemy na cmentarzu parafialnym i połączymy go z modlitwą za zmarłych. Proszę przynieść z sobą znicze do zapalenia na grobach bliskich W piątek Apel Maryjny będziemy przezywać przy krzyżu misyjnym.

4.Od 1-go maja codzienne nabożeństwa majowe będą się rozpoczynały o godzinie 17.30 w niedzielę o godzinie 17.00. Na nabożeństwa majowe zapraszam dzieci i młodzież.

5.Każdego dnia misji zapraszam na Apel Maryjny o godzinie 21.00

6.W tym tygodniu przypadają pierwsze dni maja I czwartek I piątek i I sobota m-ca. Wyjątkowo w czwartek nie będzie godziny świętej W I piątek od godziny 15.00 do 18.00 zapraszam na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej i misyjnej. W I sobotę bezpośrednio po Mszy Świętej popołudniowej zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

7.W sobotę przypada dzień pojednania. Ze względu na brak księży, którzy przezywają misje w swoich parafiach, proszę wykorzystać na spowiedź piątek. Będę spowiadał wraz z ojcem Sylwestrem. W sobotę spowiedź od godziny 8.30 do 10.00 od 11.00 do 12.00 /bez Mszy Świętej/ i od 17.00 do 18.00

8.Przypominam o udekorowaniu parafii na czas nawiedzenia. Osoby, które chciałyby się zaopatrzyć w chorągiewki i proporce na taśmie do dekorowania płotów, mogą je zakupić po mszach świętych w kancelarii parafialnej.

9.Wszystkich Parafian proszę o takie poustawianie swoich prac w domach i na polach, aby każdy znalazł czas na spotkania misyjne. Wraz z ojcem Sylwestrem serdecznie wszystkich zapraszamy.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.