Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu 22.03.2020

1. Dziękuję tym mieszkańcom Łubnej Jarosłaj, którzy przygotowywali świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam r. Sobalów, r. Wawrzyniaków, r. Salomonów, r. Zientarów, r. Pawlaków.

2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8.00 i 17.00. W tym dniu każdy kto czuje odpowiedzialność za życie dzieci poczętych może podjąć duchową adopcje dziecka poczętego. Kto będzie na Mszy Świętej uczyni to w czasie Eucharystii. Kto pozostanie w domu może podjąć adopcję osobiście w domu a do księgi adopcyjnej wpisze się w późniejszym czasie.

3. W piątek o 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej /do 50 osób/.

4. W niedzielę o 10.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali /do 50 osób/.

5. W mocy pozostaje odwołanie wszelkich spotkań formacyjnych przygotowujących do przyjęcia sakramentów świętych. Oraz ograniczona ilość osób uczestniczących w Eucharystii /do 50 osób/ Jednocześnie pragnę uświadomić, że dyspensa od uczestnictwa w Mszach Świętych nie zwalnia z obowiązku duchowego uczestnictwa w Mszy Świętej transmitowanej przez telewizję, radio lub internet. Zachęcam, aby uczestnicząc w takich Mszach Świętych przyjmować duchową komunię świętą. Msza online na żywo w TV i radiu.

TV Trwam (na stronie internetowej stacji są też dostępne relacje online)
Niedziela, godzina 9.30 - Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Niedziela, godzina 12.00 - Anioł Pański z papieżem Franciszkiem

TVP
Niedziela, godzina 7.00 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
Program Pierwszy Polskiego Radia (radia można również posłuchać za pośrednictwem internetu)
Niedziela, godzina 9.05 - Transmisja Mszy Św.z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie

6. W TVP 3 w dniach 25.26.27 marca o godzinie 20.40 można uczestniczyć w rekolekcjach narodowych przeprowadzonych przez Ojca Jacka Salija. Zapraszam.

7. W najbliższą sobotę o godzinie 19.00 będzie sprawowana Eucharystia z niedzieli a w niedzielę nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

8. Informuję, że dzięki braciom Strózikom, wznowiliśmy funkcjonowanie internetowej strony parafialnej. Zachęcam do odwiedzin. Na stronie nie będę umieszczał intencji mszalnych na poszczególne dni są one dostępne w gablotach ogłoszeniowych przy świątyni i na parkingu przed świątynią.

9. Zachęcam do wzięcia i czytania nowego numeru „Idziemy” sięgajmy po prasę katolicką, abyśmy umocnieni dobrym słowem i podniesieni na duchu spokojnie przeżywali ten trudny czas.

10. Pamiętajmy , aby każdego dnia o godzinie 20.30 podejmować modlitwę różańcową w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa, w intencji zarażonych, w intencji personelu medycznego ratującego chorych a także o nasze nawrócenie i ducha pokuty i o życie wieczne dla zmarłych.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.