Na 7 Niedzielę Zwykłą 19.02.2023

1.Dziękuję rodzinom z Sudół, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszła sobotę zapraszam: r. Glinkowskich, r. Szymczaków, r. Skurytsów, r. Koszyczarskich, r. Jakubczaków.

2.W tym tygodniu przezywać będziemy środę popielcową. Msze Święte o godzinie 9.00 i 17.00. Podczas Mszy Świętych na znak pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Spożywamy tylko jeden posiłek do syta oraz nie spożywamy potraw mięsnych. Zachęcam też, aby od środy podjąć abstynencję od picia alkoholu jako wynagrodzenie za grzechy płynące z alkoholizmu i ku wsparciu dla tych, którzy sami nie potrafią pokonać uzależnienia.

3.Od środy popielcowej rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Jest to czas pokuty, postu, nawrócenia, jednoczenia się z Chrystusem cierpiącym i umierającym dla naszego zbawienia. Zachęcam do podejmowania postanowień wielkopostnych w konkretnych intencjach.

4.W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 16.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Uczestniczący w drodze krzyżowej pod zwykłymi warunkami mogą otrzymać dar odpustu zupełnego.

5.W sobotę o godzinie 19.00 sprawowana będzie Msza Święta z niedzieli a w niedzielę nie będzie Mszy Świętej popołudniowej.

6.W przyszłą niedzielę o 10.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali. Każdy , kto uczestniczy w Gorzkich Żalach pod zwykłymi warunkami może uzyskać dar odpustu zupełnego.

7.Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „Idziemy”

8.W piątek zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej podczas którego polecać będziemy miłosiernemu Bogu sprawę sprawiedliwego pokoju na Ukrainie, zakończenie działań wojennych i nawrócenie Rosji.

9.W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar na pomoc cierpiącym Ukraińcom.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.