Na III Niedzielę Wielkiego Postu 12.03.2023

1.Dziękuję tym rodzinom z Sudół, które przygotowywały świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam pierwszą grupę mieszkańców Bliźniewa: r. Jarczewskich, r. Witolda Szczepańskiego, r. Jacka Szczepańskiego, r. Bartczaków.

2.W miniony poniedziałek przezywaliśmy wielkopostny dzień skupienia połączony z sakramentem pokuty i pojednania. Wzięło w nim udział 167 osób dla porównania na niedzielne Msze Święte przychodzi ok 350 osób. Tym osobom, które wzięły udział w dniu skupienia pragnę serdecznie podziękować.

3.Zakończyły się zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapisało się 37 osób. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek 17 marca o godzinie 19.00. Obecność obowiązkowa.

4.Od piątku rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Św. Józefa. Nowenna trwa do soboty włącznie. Modlitwę nowennową przezywamy każdego dnia po Mszy Świętej porannej o godzinie 7.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

5.Dzisiaj o 20.00 zapraszam na kolejną modlitwę nowennową przygotowującą nas do peregrynacji kopii Ikony MB Częstochowskiej w naszej diecezji i parafii.

6.Jutro w poniedziałek 13 marca przypada 10 rocznica wyboru na stolicę piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o jego osobie w naszych modlitwach.

7.W piątek o 16.30 kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę o 10.30 nabożeństwo Gorzkich Żali.

8.w przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca. O godzinie 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci a po Mszy Świętej popołudniowej nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii

9.Odnośnie jałmużny wielkopostnej pytacie co można składać. Proszę o artykuły spożywcze o dużej trwałości makarony, cukier, mąka, słodycze dla dzieci, środki czystości, pastę do zębów dla dzieci i dorosłych, proszek do prania, jeżeli to możliwe to z rzeczy celowych większy garnek do gotowania 5, 6. Litrów pieluchy dla dziecka z biedronki „dada” fioletowa rozmiar 4, płyn do prania „lovela” dla dzieci.

10.Proszę o modlitwę w intencji nawrócenia polskiej opozycji i dziennikarzy, którzy wytoczyli wojnę Św. Janowi Pawłowi II i Kościołowi katolickiemu w Polsce. W piątek i sobotę na porannych Mszach Świętych będziemy modlić się w tych intencjach. Od dziś przez cały tydzień po wszystkich Mszach Świętych będziemy śpiewać suplikacje. Proszę też, aby w duchowej łączności ze mną podjąć post o chlebie i wodzie w środę i piątek i duchowe owoce postu ofiarować w intencji nawrócenia nienawidzących Św. Jana Pawła II i Kościoła. 11.Na ołtarzu Anioł łów Stróżów są do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Cena 10 zł.

12.Wczoraj przeżywaliśmy „dzień sołtysa”. Wszystkim sołtysom naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim żeby cieszyli się zaufaniem i szacunkiem u tych, którym służą.

13.Mszę Świętą zbiorową w intencji żywych i zmarłych Józefów i Józefy będę sprawował w poniedziałek 20 marca o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych proszę przynieść na kartkach przed Mszą Świętą

14.Zachęcam do nabywania i czytania nowego numeru „Idziemy”

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.