Na Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

1.Dziękuję tej grupie mieszkańców Łubnej Jarosłaj, która przygotowywała świątynię do świąt. Na przyszły piątek zapraszam r. Stawirejów, r. Głuch, r.Janiaków, r. Adamczewskich, r. Edwarda Chudzickiego.

2.We wtorek podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 tradycyjnie poświęcimy wino. Jeżeli byłyby osoby, które chciałyby zanieść poświęcone wino chorym, proszę przynieść naczynia.

3.W środę podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 będę błogosławił małe dzieci, także te, które żyją jeszcze pod sercem swoich matek.

4.W piątek podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 będziemy modlić się w intencji rodzin. Rodziny, które będą uczestniczyły w Mszy Świętej będą mogły przyjąć błogosławieństwo lourdzkie.

5.w sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie roku o godzinie 17.00. Tradycyjnie będzie sprawowana w intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. Imiona i nazwiska osób zmarłych w tym roku spoza parafii można przynieść na karteczkach przed Msza Świętą. Po Mszy Świętej Nabożeństwo przebłagalno dziękczynne.

6.Od środy rozpoczynam wizytę duszpasterską. Będę odwiedzał te rodziny, które będą chciały mnie przyjąć. Proszę, aby znakiem przyjęcia była otworzona brama lub furtka. Tam gdzie będzie zamknięte nie będę wchodził. Proszę, aby na kolędzie w miarę możliwości byli wszyscy członkowie rodziny, proszę też, aby na stole obok krzyża zapalonej świecy i wody święconej, leżała księga Pisma Świętego i zeszyt od religii jeżeli w rodzinie są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zeszyt jest dla mnie potwierdzeniem, że uczeń uczęszcza na lekcje religii. Jeśli chodzi o obiad nie jest konieczny, ale decyzje pozostawiam społecznościom poszczególnych wiosek. Proszę o wyznaczenie osoby, która będzie mnie podwoziła. Ofiary składane z okazji kolędy będą przeznaczone na renowacje dwóch pozostałych feretronów procesyjnych.

7.Zakupiliśmy już potrzebny na cały sezon ekogroszek /13 ton/ wdaliśmy na ten cel 24.600 zł. Do tej pory zebraliśmy na opał 23 600 zł./170 rodzin/. Dziękuję wszystkim, którzy udostępnili swoje deklaracje i złożyli ofiary. Bóg zapłać

8.Plan kolędy na ten tydzień

Środa 28.12.2022 – Sudoły

Czwartek 29.12.2022 – Kolonia Wągłczew /Szczecińscy – Klucha/

Piątek 30.12.2022 – Kolonia Wągłczew /Pędziwiatr – Wiertelak/

9.Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „Idziemy”

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.