Na Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego 30.10.2022

1.Dziekuję tym rodzinom z Łubnej Jakusy, które przygotowywały Świątynię do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Bieleckich, r. Kazimierczaków, r. Stawirejów, r. Piatkiewiczów, r. Kolanków, r. Jurczaków.

2.Dziś piąta niedziela miesiąca. W diecezji włocławskiej to czas zbierania ofiar na budowę nowych kościołów. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać

3.Pragne podziękować za ofiary złożone na Dzieło Nowego Tysiąclecia – 645,60 i na Niedzielę Misyjną – 563,70. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

4.We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godzinie 9.00 w kościele parafialnym i o 11.00 na cmentarzu. O godzinie 17.00 na cmentarzu parafialnym modlitwa różańcowa połączona z wypominkami za zmarłych.

5.W Uroczystość Wszystkich Świętych ofiary, które zbieramy w świątyniach i na cmentarzach przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Duchownego we Włocławku

6.Ponawiam moją prośbę o szacunek dla miejsca świętego i tych, którzy tam spoczywają, podczas porządkowania grobów na cmentarzu. Proszę o segregację śmieci o uszanowanie ciężkiej pracy Pana Jana.

7.Zakończono prace digitalizacyjne cmentarza. Mamy już cmentarz w Internecie. Zakładka znajduje się na stronie internetowe parafii. O kwocie za te prace poinformuję, kiedy zostaną one dokładnie podliczone, ale będzie ok 10 tyś zł. W związku z tym rozpoczyna się okres uzupełniania danych. Do każdego pomnika musi być przypisana osoba, która jest dysponentem grobu, to z nią będę się kontaktował. Za każdy grób na najbliższe 20 lat będzie trzeba złożyć ofiarę. Nie dotyczy to tych grobów, które były opłacone w czasie mojego pobytu w parafii, czyli w okresie ostatnich 15 lat.

8.W środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godzinie: 7.30, 9.00, 11.00 w kościele parafialnym i o godzinie 17.00 na cmentarzu.

9..Od Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczynamy oktawę Wszystkich Świętych. Przypominam, że w czasie oktawy każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej i wyrzeka się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmie Komunię Świętą, nawiedzi cmentarz, pomodli się za zmarłych i w intencjach, które dla Kościoła wyznacza Ojciec Święty może zyskać dar odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub za któregoś ze zmarłych w Czyśćcu cierpiących.

10.We wszystkie dni oktawy o godzinie 17.00 różaniec z wypominkami za zmarłych z wyjątkiem I czwartku, I piątku i I soboty. W te dni modlitwa za zmarłych będzie o 16.30. W niedzielę przypadającą w oktawie modlitwa za zmarłych po Mszy Świętej popołudniowej

11.W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca: - I czwartek m-ca o godzinie 16.00 Godzina Święta, po niej modlitwa za zmarłych i Msza Święta w intencji kapłanów i o powołania do służby w Kościele - I piątek m-ca od godziny 9.00 udam się do chorych. Od godziny 15.00 adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość spowiedzi pierwszopiatkowej. O 16.30 nabożeństwo piątkowe połączone z modlitwą za zmarłych i Msza Święta. - I sobota o godzinie 16.30 modlitwa za zmarłych o 17 Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające połączone z błogosławieństwem lurdzkim.

12.Dzisiaj nie będzie katechezy formacyjnej dla dzieci przed I Komunią Świętą.

13.Nabożeństwo różańcowe w dzisiejsza niedzielę o 20.30. Nabożeństwo zakończymy Apelem Maryjnym

14.Dziękuję Stasiowi Klekotowi i jego przyjacielowi dzięki którym mamy przywiezione 5 ton tańszego opału. Bóg zapłać. Dziękuję tez tym rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na opał.

15.Zachęcam do zakupienia i czytania nowego numeru „Idziemy” i " Misyjne Drogi"

16.Wszystkim jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą przezywać swoje święto składam najserdeczniejsze życzenia.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.