Ogłoszenia na 5 niedzielę wielkiego postu

1. Intencje mszalne /w gablocie na placu kościelnym i parkingu/.

2. Dziekuję tym mieszkańcom Łubnej Jarosłaj, którzy przygotowywali świątynie do niedzieli. Na przyszłą sobotę zapraszam mieszkańców tzw  podgajnej.

3. Pragnę bardzo gorąco podziękować za dyscyplinę i posłuszeństwo w sprawach liturgii. To trudny czas, ale wytrwajmy pokornie i cierpliwie ufając, że Bóg jak zawsze zwycięży i to zwycięstwo jest już blisko. Dalej trwamy w obostrzeniach dotyczących obecności ludzi na nabożeństwach /5 osób/. Proszę o modlitwę w waszych domach, szczególnie każdego dnia w łączności ze mną o godzinie 20.30. Proszę o duchowe uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej transmitowanej przez radio, Internet i telewizję, o duchowe przyjmowanie komunii św.  To nasz obowiązek i źródło siły duchowej w czasach pandemii.

4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni tygodnia:
I czwartek m-ca, po Mszy Św. o godzinie 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu półgodzinna  i nabożeństwo powołaniowe /5 osób/
I piątek m-ca od godziny 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Chrystusa do 16.30. Adorację zakończymy nabożeństwem do Chrystusa cierpiącego i ukrzyżowanego, następnie Droga Krzyżowa i Eucharystia /5 osób/. W czasie adoracji w świątyni może być tylko 5 osób. Zapraszam na spotkanie z Chrystusem, ale gdybyście wchodząc zobaczyli, że jest już 5 osób to proszę zawrócić. W czasie adoracji będę udzielał Komunii Świętej, jeżeli będzie taka potrzeba.
I sobota m-ca – bardzo proszę, aby nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP odprawić w waszych domach w gronie rodziny o godzinie 17.00 w duchowej łączności ze mną.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona obchody Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego. Myślę, że takiego smutnego, trudnego Triduum i Świąt Zmartwychwstania nikt z nas nie pamięta. Nie będziemy się mogli spotykać w świątyni w bliskości Pana cierpiącego, umierającego i zmartwychwstającego. Proszę, aby to był czas głęboko przeżyty w obecności najbliższych w waszych domach. Niech pomagają wam w tych przeżyciach środki społecznego przekazu. Szczegóły podam w ogłoszeniach na Niedzielę Palmową.

6. Święcenie palm dokona się symbolicznie w obecności tych pięciu osób, które będą uczestniczyć w liturgii.

7. Pierwszeństwo obecności na liturgii mają osoby, które zamawiały intencję mszalną na daną godzinę. Proszę to uszanować.

8. Przypominam, bo pisałem o tym w poprzednim komunikacie, że na spowiedź, należy umawiać się osobiście z kapłanem. Nie spowiadam w konfesjonale. To samo dotyczy Komunii Świętej, jeżeli ktoś pragnie zjednoczyć się z Chrystusem w tym sakramencie, proszę umówić osobiście z kapłanem. 

9. Świątynia otwarta jest cały dzień. Zachęcam choćby na krótką modlitwę w ciągu dnia. To bliskie spotkanie z Bogiem pozwoli nam wyzbywać się paraliżującego lęku i nabierać Ducha.

10. Modlę się za Was i życzę Wam i sobie, abyśmy jak najszybciej mogli wrócić do naszej świątyni, by we wspólnocie modlitwy uwielbiać miłosiernego Boga Ojca Syna i Ducha Świętego. Niech Maryja nasza Matka okrywa Was płaszczem swej miłości i opieki, niech umacnia Was orędownictwo Św. Klemensa i Świętych Dzieci Fatimskich Franciszka i Hiacynty. Niech całej naszej Parafii, wszystkim rodzinom, Waszym bliskim Bóg błogosławi.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.