Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

1. Dziękuję tym rodzinom z Orła Białego, które przygotowywały świątynię i plac do niedzieli i odpustu; r. Celejów, r. Krzesińskich, r. Sadeckich. R. Similaków. Na przyszłą sobotę zapraszam: r. Śniegulów, r. Owczarków, r. Jeziorskich, r. Stasiaków, r. Sadeckich i Pana Machałę

2. Jutro w poniedziałek 23 listopada przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci naszego patrona Św. Klemensa. Msze Święte o godzinie 8.00; 9.00; 11.00; 17.00. Serdecznie zapraszam, ale jednocześnie proszę, aby na każdej Mszy Świętej nie było zbyt wielu osób.

3. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 /sumie odpustowej/ i nabożeństwie eucharystycznym, zostanie odsłonięte i poświęcone popiersie Św. Jana Pawła II. Przy tej okazji pragnę podziękować firmie kamieniarskiej Pana Rafała Wyrębskiego za ofiarowanie kamienia, firmie Pana Dawida Kubackiego za wykonanie placu przy krzyżu i obelisku, Stasiowi Klekotowi za pomoc w przywiezieniu popiersia, Justynie Głuch za zaprojektowanie placu pod popiersie i wszystkim rodzinom z parafii, które do tej pory włączyły się w to dzieło. W sposób szczególny dziękuję: Państwu Biernatom z Wągłczewa, Państwu Cichomskim z Łubnej Jarosłaj, Państwu Krawczykom z Łubnej Jakusy, Państwu Zagłoba z Gaju i Państwu Meloch z Wągłczewa.

4. W przyszłą sobotę o godzinie 19.00 sprawowana będzie Msza Święta z I Niedzieli Adwentu i tradycyjnie nie będzie Mszy Świętej popołudniowej w niedzielę.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu – radosnego, ale jednocześnie wyciszonego, przepełnionego modlitwą i czuwaniem czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Msze Święte w niedzielę o godzinie 8.00; 9.00; 11.00.

6. W związku z faktem, że cały czas Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia przeżyjemy w reżimie obostrzeń, nie będzie więc rekolekcji adwentowych i spowiedzi z nimi związanymi. Proszę więc wykorzystywać obecność kapłanów w konfesjonale w naszej czy innych parafiach przy okazji uczestniczenia w Eucharystii. W Sieradzu na Jaworowym w Parafii Serca Jezusowego jest stały konfesjonał. Każdego dnia poza niedzielą w kaplicy adoracji dyżurują kapłani w godzinach  od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.00. Mój dyżur jest we wtorki od 9.00 do 11.00. Oczywiście dyżury są uzależnione od tego czy kapłani się nie zarażą i będą zdrowi.

7. Podziękowanie za ofiary na instalację popiersia, które wpłynęły w ostatnim tygodniu

8.  Dziękuję Panu Markowi Matusiakowi z Gaju i Panu Jankowi Bomanowi za zwiezienie drewna z cmentarza.

9. Prasa katolicka nowy numer 'Idziemy"

10. Informacja o „Szlachetnej paczce" W niedzielę 6 grudnia przedstawiciele OSP Łubna po Mszach Świętych będą zbierać ofiary na ten cel. Zachęcam do włączenia się w to piękne dzieło.

Powrót
X

Ta strona korzysta z plików cookies.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.